Alavis Duoflex pre kone plv. 387 g

Kód: ALV-OBC010202
1 hodnotenie
Značka: Alavis
33,90 €
Skladom do 24 hodín

Veterinárny prípravok pre kone, ktorý obsahuje patentovanú látku Celadrin a glukozamín sulfát a je určený na dlhodobé podávanie koňom s pohybovými problémami.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Charakteristika:

ALAVISTM Duoflex je veterinárny prípravok pre kone, ktorý obsahuje patentovanú látku Celadrin a glukozamín sulfát a je určený na dlhodobé podávanie koňom s pohybovými problémami. Podáva sa pri celom rade pohybových problémov, odstraňuje zápal a bolestivosť a pôsobí na regeneráciu kĺbových chrupaviek. Uplatňuje sa najmä pri artritíde – zápalový proces prebiehajúci v kĺboch v dôsledku rozpadu chrupavky, systematicky posilňuje a zvlhčuje bunkové membrány a zaisťuje bunkám mladistvú vláčnosť a pružnosť. Zlepšuje kvalitu synoviálnej tekutiny chrániacej kĺby a udržuje tak ich pružnosť a pohyblivosť – pôsobí ako lubrikant kĺbov.

Oblasť použitia:

Veterinárny prípravok na regeneráciu pohybového aparátu koní s protizápalovým účinkom.

Celadrin - patentovo chránená látka (zmes derivátu cetylu a nasýtených a nenasýtených mastných kyselín), ktorá spája dve látky majúce protizápalové účinky, ktoré inhibujú 5-lipooxygenázu, čo je enzým podporujúci oxidatívne a zápalové procesy. Práve zápal je zdrojom nielen bolesti, ale aj voľných radikálov, ktoré stav ochorenia ešte zhoršujú. Celadrin pomáha viac využiť a lepšie vstrebať chondroprotektívne látky glukozamín sulfát, a tým dochádza k lepšej a efektívnejšej výžive kĺbových chrupaviek.

Glukozamín sulfát – chondroprotektívna látka, ktorá tvorí prirodzenú súčasť kĺbovej chrupavky a synoviálnej tekutiny. Zabezpečuje správnu funkciu chrupavky, jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Mechanizmus účinku spočíva v chondroprotektívnom (chrupavku chrániacom) pôsobení. Účinok zahŕňa zmiernenie kĺbových ťažkostí, zlepšenie pohyblivosti a spomalenie až zastavenie ďalšieho poškodzovania kĺbov.

ALAVIS™ Duoflex podávajte na: 

  • potlačenie zápalu a bolesti kĺbov,
  • zlepšenie pohyblivosti kĺbov a zvýšenie ich lubrikácie,
  • regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív,              
  • spomalenie až zastavenie ďalšieho poškodzovania kĺbových chrupaviek,
  • predĺženie aktívneho veku koňa.

Zloženie:

Účinné látky v 1 kg:

Celadrin 193 g

Glukozamín sulfát 542 g

Pomocné látky: Maltodextrín.

Spôsob použitia:

Prášok sa podáva denne podľa odporúčaného dávkovania do jadrového krmiva či melasy. Veterinárnym prípravkom Alavis Duoflex je možné nadviazať na podávanie veterinárneho prípravku Alavis Celadrin pre kone. Alavis Duoflex je možné podávať dlhodobo. 

Dávkovanie:

Pre kone s hmotnosťou 500 kg 3 odmerky denne. 

Spôsob uchovávania:

Skladujte v uzatvorenej dóze na suchom mieste pri izbovej teplote do 30°C, chráňte pred svetlom. Uchovávať mimo dohľadu a dosahu detí.

Čas použiteľnosti: 2 roky.

Dodatočné parametre

Kategória: Kosti, kĺby
Zvieratko: Kôň
Balenie: 387 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: