Aptus Pro Sport Dog pasta 100 g

Kód: APT-OBC005516
2 hodnotenia
Značka: Aptus
10,90 €
Skladom do 24 hodín

Veterinárny prípravok obsahujúci esenciálne svalové aminokyseliny BCAA, nenasýtené mastné kyseliny, karnitín pre zrýchlenie metabolizmu tukov, maltodextrín ako rýchly zdroj energie, a tiež vitamíny a antioxidanty. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Veterinárny prípravok obsahujúci esenciálne svalové aminokyseliny BCAA, nenasýtené mastné kyseliny (omega 3 v lososovom oleji, omega 6 v slnečnicovom oleji a omega 9 v olivovom oleji), karnitín pre zrýchlenie metabolizmu tukov, maltodextrín ako rýchly zdroj energie, a tiež vitamíny a antioxidanty. Vďaka svojej koncentrovanej pastovitej forme je Aptus Pro Sport vhodným zdrojom energie, urýchľuje obnovenie síl a normalizuje svalový metabolizmus po fyzickej aktivite.

Pre psy so zvýšenou fyzickou záťažou

Urýchlenie rekonvalescencie po fyzickej záťaži

Vlastnosti:

» BCAA (leucín 1120 mg, izoleucín 694 mg, valín 594 mg) sú esenciálne (nepostrádateľné) svalové aminokyseliny. Majú zásadný význam pre svalový metabolizmus. Ich prítomnosť v krvi bráni katabolizácii (devastácii) svalovej hmoty počas fyzickej aktivity. Pri dlhšie trvajúcej záťaži môžu byť zdrojom energie a po námahe urýchľujú regeneráciu svalového tkaniva. Podieľa sa i na urýchlení odbúravania kyseliny mliečnej.

» L-agrinín má výrazný anabolický efekt - zvyšuje uvoľňovanie rastového hormónu a stimuluje tvorbu svalovej hmoty a jej prekrvenie. Podporuje detoxikačnú funkciu pečene (viaže toxický amoniak), posiluje imunitu, rekonvalescenciu a hojenie rán.

» L-glutamín - najčastejšie zastúpená aminokyselina v svalovom tkanive. Podávanie glutamínu stimuluje rast objemu svalov a vyplavovanie rastového hormónu. Pri podaní po výkone urýchľuje regeneráciu organizmu.

» L-carnitín - je životne dôležitý pri dodávaní energie do srdca, svalov, buniek imunitného systému a pečene. Pomáha pri transporte a využití tuku z potravy. U športujúcich jedincov znižuje tvorbu kyseliny mliečnej a tým znižuje svalovú bolesť. Ďalej zlepšuje transport kyslíka do svalov a podporuje činnosť srdca.

» Beta-glukány - patria medzi najsilnejšie známe imunostimulanty.

» Vitamín E - je silným antioxidantom.

» Horčík - podporuje správnu činnosť srdca, normalizuje krvný obeh a má pozitívny vplyv na funkciu svalov a nervov.

Použitie:

Aptus Pro Sport Dog je určený pre psy so zvýšenou fyzickou záťažou - šport, služobné, záchranárske a poľovnícke psy, psy na výstavách, i pre psy s jednorázovou fyzickou aktivitou. U intenzívne pracujúcich psov alebo naopak stresovaných psov dochádza k významnému zvýšeniu rizika poškodenia svalov produktami vznikajúcimi pri svalovej práci. Cieľom používania Aptus Pro Sport Dog pasty je zmierniť alebo zamedziť poškodeniu a strate svalovej hmoty pri súčasnom využití tukových zásob. Aptus Pro Sport Dog je vďaka optimálnemu pomeru tukov a cukrov významným zdrojom energie pri zvýšení fyzického výkonu psa a slúži k urýchleniu rekonvalescencie po fyzickej záťaži.

Dávkovanie:

Aptus Pro Sport Dog je určený na podávanie v období prípravy na výkon, v jeho priebehu a po ukončení výkonu. Jedna pasta s objemom 100 g je určená na 30 kg hmotnosti psa. Pre menšie i väčšie psy dávku prepočítajte podľa ich hmotnosti.

Príklady dávkovanie podľa váhy psa: Hmotnosť Dávka
mini-sil Malý pes 10 kg 1/3 tuby
medium-sil Stredný pes 15 kg 1/2 tuby

maxi-sil

Veľký pes 20 kg 2/3 tuby 2/3 tuby
60 kg 2 tuby 2 tuby


Celková dávka môže byť podaná jednorázovo, alebo po niekoľkých menších dávkach (2-3 dávky) a podaná priamo do papule, alebo rozmiešaná v krmive.

Po otvorení spotrebujte v priebehu 4 dní.

Zloženie:

Slnečnicový olej 35,62%, Lososový olej 27%, Proteínový hydrolyzát 14%, Glycerylmonostearát 8%, Maltodextrín 7,3%, Olivový olej 6%.

Obsah živín:

Proteín 14%, Sacharidy 7,9%, Tuky 76,6%, Popol 0,49%, 

Energetická hodnota:

3210 kJ

Doplnkové látky:

L-glutamín 1 000 mg, L-arginín 400 mg, Beta-glukány 300 mg, L-karnitín 200 mg, Vitamín E 100 mg, Magnesium laktát 70 mg, Síran hořečnatý 10 mg, Vitamin B6 0,9 mg.

Upozornenie:

Nie je vhodné pre šteňatá do 4 mesiacov, gravídne a kojace suky, psy s akútnym či chronických zlyhaním obličiek a/alebo pečene.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky k výžive
Zvieratko: Pes
Špeciálna starostlivosť: Šport, Pes v záťaži
Balenie: 100 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: