cdVet Bio Pupalkový olej 50 ml

Kód: 4413
9 hodnotení
Značka: cdVet
22,90 €
3 - 7 pracovných dní

Olej z pupalky je mimoriadne bohatý na esenciálne mastné kyseliny, ktoré si organizmus nevie vyrobiť a potrebuje ich získať z výživy. Za zmienku stojí napr. kyselina linolová a kyselina gama-linolénová dôležitá pre syntézu prostaglandínov, ktoré sa v tele zúčastňujú o.i. procesov spojených so zápalmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nutričná podpora pokožky, rozmnožovacie sústavy

Kvalita - cdVet Bio Pupalkový olej pochádza z prvého lisovania za studena podľa podľa nemeckého liekopisu (DAB), zo semien výhradne z ekologického poľnohospodárstva, ktoré je šetrné ku krajine a nevyužíva chemické látky.

Esenciálne živiny - Olej z pupalky je mimoriadne bohatý na esenciálne mastné kyseliny, teda také, ktoré si organizmus nevie vyrobiť a potrebuje ich získať z výživy. Za zmienku stojí napr. kyselina linolová a kyselina gama-linolénová. Kyselina gama-linolénová je dôležitá pre syntézu prostaglandínov, čo sú látky, ktoré sa v tele zúčastňujú o.i. procesov spojených so zápalmi. 

Tip: Výživové podpora a doplnenie hodnotných mastných kyselín a prírodných vitamínov je dôležité najmä pre zdravú pokožku, dýchacie cesty a tiež napr. Pre zdravie samičích rozmnožovacích orgánov. Olej z pupalky býva tiež častou prísadou kozmetických produktov či veterinárnych produktov k vonkajšej starostlivosť.

Zloženie:

100% čistý olej z pupalky dvojročnej (Oenothera biennis oelum), lisovaný za studena podľa DAB (Deutsches Arznei Buch / Nemecký liekopis), z kontrolovanej ekologickej produkcie, kontrolné stanice DE-ÖKO-001 Poľnohospodárstvo mimo EÚ. 

Pridané látky: ŽIADNE

Poznámka: cdVet pupalkový olej neobsahuje žiadne syntetické látky (umelé vitamíny, umelé minerálne látky, plnivá, konzervanty apod.). Jedná sa o čistý olej lisovaný za studena podľa DAB (preto bez karcinogénov). Nemá vedľajšie účinky. 

Dávkovanie:

Rámcové odporúčania pre dávkovanie pupalkového oleja: denne pridávame do krmiva 1-5 kvapiek na 10 kilogramov telesnej hmotnosti.

  • Malý pes a mačky: 1 kvapka.
  • Stredný pes: 3 kvapky.
  • Veľký pes: 5 kvapiek.
  • Hlodavce: denne 1-2 kvapky.

Skladujte v chlade a tme!

Po otvorení skladujte v chlade a tme a spotrebujte do 6 týždňov! 

Ako dlho cdVet pupalkový olej podávať?

Podľa potreby je možné pupalkový olej podávať týždne až mesiace, resp. aj dlhšie ako pravidelnú súčasť jedálnička. Pre širšie zaopatrenie, pre väčšiu pestrosť je prípadne vhodné za studena lisované oleje prestriedať. 

Možné prejavy nedostatku esenciálnych mastných kyselín:

  • Kožné problémy, ekzémy, matná srsť, lupiny.
  • Vypadávanie alebo lámavosť srsti.
  • Zdanlivo alergické svrbenie.
  • Tráviace ťažkosti.
  • Pomalé hojenie rán.
  • Nevyrovnanosť, nepokoj.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky k výžive
Zvieratko: Pes, Mačka
Objem: 50 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Logo-klein

Zámerom firmy cdVet je, aby sa pomocou prírodných produktov pre zvieratá znižovalo používanie antibiotík, kortikoidov, chemických antiparazitík a iných syntetických látok. Prírodné produkty môžu pri liečbe a chove zvierat nahradiť syntetické lieky. Okrem pozitívnych účinkov na zdravie zvierat sa tým zníži aj zaťaženie životného prostredia celkovo. Ochrana zdravia zvierat a ľudí sa začína zdravou prírodnou výživou a prírodnými produktmi pre zdravie a starostlivosť.

Produkty značky cdVet sú zložené výhradne z najkvalitnejších surovín od dodávateľov, ktorí rozumejú prirodzenému zdraviu. Kritériom výberu surovín je len kvalita, čo má svoju cenu. Umenie tvoriť funkčné receptúry na základe poznatkov príčin chorôb a možností uzdravenia je tajomstvom terapeutického úspechu produktov cdVet. Trvalý rast predajov potvrdzuje spokojnosť užívateľov s pomerom Cena / Prínos.