Contipro Kelparen dentálne tyčinky 30 ks

Kód: AZ-T17200
10 hodnotení
12,90 €
Skladom

Prevratná starostlivosť o chrup vášho miláčika. Kelparen sú dentálne tyčinky pre psy a mačky s trojakým účinkom - potláčajú zápach z papule, pomáhajú redukovať zubný kameň a napomáhajú odstrániť zubný povlak.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Veľmi často zanedbávaným problémom u psov a mačiek je zubný kameň, povlak a zápach z ústnej dutiny. Často vedú až k paradentóze, zápalu ďasien alebo vypadávaniu zubov, čo sú veľmi bolestivé, komplikované a zle riešiteľné problémy.

Kelparen - prevencia problémov so zubami aj ďasnami

Dentálne tyčinky Kelparen boli vyvinuté s cieľom poskytnúť chovateľom najúčinnejší prípravok, ktorý využíva synergický efekt účinných aktívnych látok a mechanického čistenia pre riešenie ťažkostí v ústnej dutine zvierat.
 

li odstraňuje zápach z tlamy zvieraťa a predchádza jeho vzniku

li zabraňuje usadzovaniu povlaku a vzniku zubného kameňa

li pôsobí preventívne proti paradentóze a zápalu ďasien

li znižuje začervenanie ďasien a upokojuje podráždené sliznice

Trojaký účinok Kelparenu

Dentálne tyčinky ako jediné na trhu kombinujú pôsobenie aktívnych látok a mechanického čistenia.

li Kyselina hyalurónová: Upokojenie ďasien

Prírodná látka s tíšiacim účinkom. Upokojuje podráždené ďasná a napomáha ich hojeniu. V papuli pôsobí preventívne proti vzniku zápalu ďasien a rozvoju gingivitídy a paradentózy.

li Morská riasa Kelp: Eliminácia povlaku a zápachu

Riasa Ascophyllum nodosum obsahuje unikátne látky, ktoré menia zloženie slín. Tým účinne potláča zápach z tlamy, zabraňuje usadzovaniu povlaku a zmäkčuje zubný kameň.

li Dentálne tyčinky: Mechanické čistenie

Žuvaním želatínových tyčiniek dochádza k mechanickému obrusovaniu povlaku a zubného kameňa z povrchu zubov.

Dávkovanie dentálnych tyčiniek

Kelparen vyvinuli českí veterinári a biológovia prevažne pre malé plemená psov a mačiek, ktoré majú so zubami a ďasnami najčastejšie ťažkosti.

Kelparen podávajte denne podľa veľkosti psa alebo mačky. Pre preventívnu ochranu zubov a ďasien je nutné prípravok užívať dlhodobo. Dentálne tyčinky je možné podávať formou maškrty alebo odmeny, či ako cvičebnú pomôcku pri tréningu psa. Balenie obsahuje 30 dentálnych tyčiniek a ide o mesačnú kúru pre malé psy a mačky.

davkovani

Účinky otestované v nezávislej štúdii

Účinnosť lieku bola testovaná v spolupráci s veterinármi na šiestich pracoviskách. Štúdie sa zúčastnilo 30 psov, ktorí užívali Kelparen nepretržite po dobu dvoch mesiacov. Po mesiaci užívania došlo k výraznému poklesu zápachu z úst v 85% prípadov. Po dvoch mesiacoch užívania došlo k zníženiu množstva zubného povlaku v 76% prípadoch a redukcii množstva zubného kameňa v 62% prípadov v štúdii. Veterinári pozorovali tiež ustúpenie opuchov slizníc a zmiernenie začervenanie ďasien. V niektorých prípadoch prestali poškodené ďasná spontánne krvácať.

studie_procenta

Dodatočné parametre

Kategória: Oči, uši, zuby
Zvieratko: Pes, Mačka
Hmotnosť: 135 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: