Dokonalá Láska olej Proti bolestiam, 100 ml

Kód: DL-OPB-100
Akcia
3 hodnotenia
8,90 € –30 %
dokonala laska olej proti bolestiam 100 ml
8,90 € –30 % 6,20 €
Skladom

Intenzívny olej pre psíkov na votretie do kože. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Intenzívny olej pre psíkov na votretie do kože.

Proti bolesti

Pre psíkov trpiacich menšou až strednou bolesťou, krátkodobou či dlhodobou. Pomáha tiež pri artritíde či dysplázii. Je vhodný proti stareckým bolestiam. Esenciálne oleje a rastlinné oleje nezaťažujú organizmus a okrem plnenia hlavného cieľa tiež napomáhajú celkovému zdravotnému a psychickému stavu psa a tiež posilňujú jeho imunitu a centrálny nervový systém.

Zloženie:

100% silice: valeriána, rozmarín, zázvor, levanduľa; mandľový olej, ľanový olej, bodliakový olej, repkový olej, extrakt z grepových jadier, vitamín E. Prípravok obsahuje len prírodné látky. Neobsahuje žiadne chemické rozpúšťadlá a konzervanty.

Dávkovanie:

2 - 7 kg = 1 čajová lyžička (5 ml)

8 - 17 kg = 2 čajové lyžičky (10 ml)

18 - 40 kg = 3 čajové lyžičky (15 ml)

Raz denne odlejte potrebné množstvo do dlane a jemne, ale dôkladne votrite do kože v oblasti krvného riečišťa. Vhodné miesta sú v podpazuší, na vnútorných stranách stehien, na bruchu, na koreni chvosta, medzi ušami.

Užívajte trvalo alebo do vymiznutia ťažkostí. V prípade potreby môžete raz týždenne dávkovanie jednorazovo zvýšiť a to až trojnásobne.

U niektorých psíkov môže byť dávkovanie nižšie. Pri prírodných prípravkoch časom sami nájdete optimálne minimum na preventívnu údržbu. 

Množstvo zmesi potrebné pre vhodnú dávku spoznáte aj podľa toho, ako je zmes absorbovaná kožou. Ak sa zmes do kože rýchlo vsakuje, je to znamením toho, že účinné látky sú prijímané a organizmus ich vyhodnocuje ako prospešné. Ak sa zmes nevsakuje, je dávka zbytočne vysoká voči danému stavu, prípadne sa jedná o nevhodne vybranú zmes oproti diagnóze. 

V prípade dlhodobého užívania pre udržiavanie stavu nezabudnite po každom mesiaci užívania urobiť týždňovú prestávku v užívaní. Je to vhodné pre občasné celkovej prečistenie organizmu. Toto obdobie môžete využiť tiež pre niektorý z revitalizačných programov (denný program a diéta). 

DÔLEŽITÉ: 

Pred použitím vždy pretrepte! • Chráňte pred svetlom, teplom a vlhkom. • Uchovajte mimo dosahu detí. • Nepoužívajte na mačky. • Nevtierajte do kože na priamom slnku.

Kontraindikácie a zvláštne situácie:   

  • Prípravok nemôžu užívať psíkovia s ochorením obličiek a pečene.
  • Iné vážne ochorenia - užitie lieku konzultujte so svojím veterinárnym lekárom.
  • Gravidita, dojčenie - od zistenia gravidity prestaňte s užívaním prípravku. Začnite znovu s užívaním až po ukončení dojčenia!

Ak je váš psík krátko po operácii, môžete začať s užívaním prípravku ihneď po zraste jaziev.

Prípravok obsahuje olej z ľanových semien (4 ml v 100 ml balení a 8 ml v 200 ml balení). Pri aplikácii na vnútornej strany stehien a na bruško sa môže objaviť neškodná reakcia v podobe mierneho prehriatia v mieste aplikácie. Ak sa tejto reakcii chcete vyhnúť, vtierajte zmes skôr na koreni chvosta a medzi ušami, respektíve v zátylku. 

Informácie o účinných látkach:

Oleum rosmarini 
Materská rastlina: Rosmarinus officinalis / Rozmarín lekársky 
Čeľaď: Lamiaceae 
Pôvod: Španielsko 
Hlavné látky v zložení: cineol, borneol, gáfor, pinén, thujon, Limonén 
Vlastnosti a použitie: 
- nervový stimulátor 
- zvyšuje krvný tlak 
- normalizuje hladinu cholesterolu v krvi 
- vazodilatačný 
- antiseptické 
- spazmolytické 
- stimuluje CNS 
- udržuje pamäť v kondícii 
- posilňuje srsť

Oleum Valerianae 
Materská rastlina: Valeriana officinalis / Kozlík lekársky 
Pôvod: Nemecko 
Hlavné látky v zložení: pinén, fenchene, camphene, metyl valeric acid-3, sabinen, limonene, phellandrene, teripinene, P-cymén, camphor, borneol, pulegone, terpineol, myrtenol, thymyl, bornyl acetate, italicene, beta-cedrene, alfa-cedrene, zingiberene 
Vlastnosti a použitie: 
- mierni kŕče 
- sedatívne 
- relaxačné 
- analgetický 
- znižuje krvný tlak 
- malé dávky majú povzbudzujúci účinok na centrálnu nervovú sústavu 
- väčšie dávky vyvolávajú celkový útlm nervovej sústavy 
- predávkovanie môže spôsobiť halucinácie 

Oleum lavandulae 
Materská rastlina: Lavandula angustifolia / Levanduľa lekárska 
Čeľaď: Lamiaceae 
Pôvod: Francúzsko 
Hlavné látky v zložení: borneol, geraniol, linalol, pinén, Limonén, gáfor 
Vlastnosti a použitie: 
- antiseptické 
- lokálne analgetické 
- protizápalové 
- nervové tonikum 
- ľahké sedatívum 
- regeneruje kožné bunky 
- stimuluje imunitný systém

Dodatočné parametre

Kategória: Kosti, kĺby
Zvieratko: Pes
Objem: 100 ml

Dokonala-Laska

Zvieratá samé v prírode vyhľadávajú pre ne užitočné byliny. Napríklad psovité a mačkovité šelmy majú výskyt bylín vo svojom teréne zmapovaný a podľa potrieb sa na tieto miesta vracajú a vytierajú si tu kožuch a pod. Možno aj u vášho psíka ste si všimli podobné tendencie.

Dokonalá láska pomáha domácim zvieratám k návratu k prírodným zdrojom zdravia a psychickej pohody. Zvieracia aromaterapia prešla v 20. storočí rýchlym vývojom, ktorý tesne nasledoval pokroky v aromaterapii pre človeka. Dnes je zvieracia aromaterapia bežnou výbavou chovateľov a psíčkarov predovšetkým v USA a v Kanade, ale aj v Európe sa dostáva právom na výslnie záujmu milovníkov zvierat.

Dokonalá láska je značka prírodných aromaterapeutických prípravkov vyvinutých v spolupráci s veterinármi, aromatológmi a odborníkmi na psychológiu zvierat. Dokonalá láska zhŕňa skúsenosti z vývoja aromaterapie a potrieb chovateľov a psíčkarov. Ešte nikdy nebola aromaterapia tak pohodlná a príjemná pre vás i pre vášho psíka!