Lunderland Lososový olej 500 ml

Kód: LND-90071
3 hodnotenia
Značka: Lunderland
19,90 €
Momentálne nedostupné

Lososový olej Lunderland Wildlachs Öl pochádza z trvalo udržateľného rybolovu, ktorý sa dá kompletne spätne vysledovať. Ide o divokého lososa loveného na Aljaške. Olej je možné podávať napr. v gravidite a mladým psom v raste, je tiež skvelý pre pokožku a srsť, môže byť aj vhodnou výživovú podporou pri alergiách, zápalových procesoch a pri slabej imunite. Mnoho štúdií už preukázalo tiež pozitívny vplyv omega-3 NMK na srdcové funkcie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Trvalo udržateľný lov - Lososový olej Lunderland Wildlachs Öl pochádza z trvalo udržateľného rybolovu, ktorý sa dá kompletne spätne vysledovať. Jedná sa o divokého lososa loveného na Aljaške. 

Nerafinovaný - Vďaka čistým vodám v blízkosti polárneho kruhu je tento olej iba filtrovaný, nie je rafinovaný ani dezodorované. Šetrné spracovanie zaisťuje oproti vysoko čisteného olejom silnú prirodzenú stabilitu tohto oleja, a tiež veľké množstvo hodnotných komponentov ako je napr. astaxantín, fosfolipidy, rovnako ako omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny a iné. 

Omega-3 NMK - Lososový olej je dôležitým zdrojom týchto nenasýtených mastných kyselín, ktorých obsah býva až 10 x vyšší ako obsah omega-6. Rámcovo tento olej obsahuje cca 21% omega-3 NMK. 

Chutný - Vďaka rybacej chuti psom a mačkám väčšinou chutí, a ak je zviera vyberavé, je možné ho na lososový olej pomaly navykať. 

Prínos - Oblasť použitia je široká, olej je možné podávať napr. v gravidite a mladým psom v raste, je tiež skvelý pre pokožku a srsť, môže byť aj vhodnou výživovou podporou pri alergiách, zápalových procesoch (pokožka, kĺby, črevá) a pri slabej imunite. Mnoho štúdií už preukázalo tiež pozitívny vplyv omega-3 NMK na srdcové funkcie.

Zloženie:

100% olej z pacifických lovených lososov, bez ďalších prísad. 

Odporúčané dávkovanie:

Podávajte ako kúru, alebo striedajte napr. s rastlinnými olejmi.

  • Mačky a psy do 20 kg: ½ čajovej lyžičky denne.
  • Psy nad 20 kg: 1 čajová lyžička denne.
  • Psy nad 40 kg: 1 polievková lyžica denne. 

Typické pomery omega-3 a omega-6 v lososových olejoch:

Divoký losos: 10: 1

Losos z chovu: cca 1: 1 

Typické pomery EPA / DPA / DHA v lososových olejoch:

Divoký losos: cca 21%

Losos z chovu: cca 8% 

Výroba, vzhľad:

Tento olej je získavaný z prvého mechanického lisovania rybích tiel bez ďalšieho dodávaného tepla (lisovanie za studena). Slizové usadeniny a prípadný zákal, hustota až mliečna farba pochádzajú z prirodzene obsiahnutých voskov, ktoré olej obsahuje vďaka šetrnej výrobe, a neznamenajú horšiu kvalitu. 

Skladovanie:

Chráňte pred svetlom, za izbovej teploty (nie vyššia!), v dobre uzavretej fľaši. Otvorené balenie skladujte v chladničke a spotrebujte do 8-12 týždňov.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky k výžive
Zvieratko: Pes, Mačka
Objem: 500 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

lunderlandlogo-125r

Nezdravé "Fast Food" stravovanie už ohrozuje nielen zdravie ľudí, ale aj domácich zvierat. Trh je zahltený lacnými a nekvalitnými krmivami, oddelenia s chovateľskými potrebami sa nachádzajú takmer vo všetkých supermarketoch a diskontných predajniach a zvieratká kŕmené po celý život potravinárskou drvinou bez obsahu potrebných živín, trpia čoraz viac civilizačnými chorobami. Zodpovedný majiteľ však vie, že základom zdravia je kvalitná, rozmanitá a čerstvá strava. Nemecká značka Lunderland sa zameriava na majiteľov zvierat, ktorí sú ochotní prevziať zodpovednosť za kvalitu a obsah krmiva a uvedomujú si, že "lacné" nemôže byť "dobré". Produkty  tejto značky obsahujú len tie najkvalitnejšie suroviny s minimálnym počtom spracovateľských krokov, neobsahujú žiadne umelé vitamíny ani lacné plnivá.