Alavis MSM pre kone plv. 600 g

Kód: ALV-OBC001003
1 hodnotenie
Značka: Alavis
29,90 €
Skladom do 24 hodín

Prírodná látka s preukázanými analgetickými (bolesť tíšiacími) a antiflogistickými (protizápalovými) účinkami.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

 • prírodná látka s preukázanými analgetickými (bolesť tíšiacími) a antiflogistickými (protizápalovými) účinkami.
 • znižuje produkciu mediátorov zápalov, hlavne interleukinu-1, napomáha zlepšeniu fyzickej kondície, spevňuje väzy a šľachy, chráni namáhané kĺby a zlepšuje ich funkciu. Je vynikajúcim prostriedkom pre celkové zlepšenie zdravotného stavu a predĺženie aktívneho života koňa.
 • užívajú špičkové dostihové kone nielen v stajniach po celej Kanade, USA, Británii a v ďalších krajinách, ale i v našich stajniach je veľmi obľúbený.
 • ·obsahuje čistý diétny metylsulfonylmetan, ktorý predstavuje cenný, biologicky dostupný zdroj síry – životne dôležitého minerálu. MSM je biely kryštalický prášok bez nepríjemného sírneho zápachu a zvieratá ho bez problémov prijímajú.

Podávanie ALAVIS™ MSM sa osvedčilo pri liečbe:

 • chronickej myalgie (bolesť svalov)
 • artritis (zápal kĺbov)
 • epifyzitis (zápal kĺbovej hlavice)
 • laminitis (zápal škáry kopytnej)
 • ·ochorenie strelky kopytnej
 • lumbalgie (bolesť bedrovej časti chrbtice)
 • pleuritis (zápal pohrudnice)
 • matnej srsti
 • prasklín kopytného púzdra 

Zloženie v 600 g:

MSM (methylsulfonylmethan) 596,4 g, CARTIDYSS™ (hydrolyzovaný kolagén typu II) 1,8 g, COLLYSS™ (hydrolyzovaný kolagén typu I) 1,8 g

Na zachovanie vysokej kvality nie sú pridávané žiadne pomocné látky.

MSM (methylsulfonylmethan) je prírodná látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá je zapojená do procesu tvorby kolagénu, spevňuje väzy a šľachy, pôsobí relaxačne a regeneračne na svaly. MSM sa podieľa nielen na znížení bolestí kĺbov, ale vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom tiež na odbúravaní poškodeného tkaniva. Na potlačenie bolesti je vhodné užívať MSM aj pri poúrazových a pooperačných stavoch, kedy bolo navyše zistené lepšie hojenie rán. MSM má analgetický, protizápalový, vazodilatačný a antiedematózny účinok. Má svoje uplatnenie aj pri odstránení bolestí svalov, svalových kŕčov a tiež bolestí šliach.

COLLYSS™  - hydrolyzovaný kolagén I. typu v najvyššej kvalite sa vyskytuje v silno zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky. Je odolný v ťahu, a preto je veľmi dôležitý pre pevnosť šľiach, a tým aj pre spevnenie pohybového aparátu. Tento typ kolagénu sa ďalej vyskytuje v kostiach a koži. Kolagén typu I COLLYSS™ je patentovo vyrábaný čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek morských rýb.

CARTIDYSS™ - hydrolyzovaný kolagén II. Typu v najvyššej kvalite udržiava tvar chrupavky a bráni jej deformácii. Kolagén typu II je súčasťou hyalinnej a elastickej chrupavky a je odolný v tlaku. CARTIDYSS™ je čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rají.

Dávkovanie:

Hmotnosť koňa Iniciačná dávka (prvých 10 dní užívania)  Udržiavacia dávka (pokračovanie) 
100 kg 2 odmerky 1 odmerka
500 kg 6-10 odmeriek 2-6 odmeriek


Spôsob použitia:

Prášok vmiešajte najlepšie do jadrového krmiva, prípadne rozpusťte vo vode či v melase.

Dĺžka užívania:

Je možné podávať dlhodobo. Preparát nemá žiadne vedľajši účinky. Nejedná sa o doping, je možno podávať po celú dobu dostihovej a športovej sezóny!

Dodatočné parametre

Kategória: Kosti, kĺby
Zvieratko: Kôň
Balenie: 600 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: