VetPlus Cystaid 30 cps.

Kód: VP-000014
Akcia
6 hodnotení
Značka: VetPlus
16,90 € –11 %
vetplus cystaid 30 cps
16,90 € –11 % 14,90 €
Skladom

Doplnok výživy pre mačky, ktorý pomáha udržiavať zdravý močový mechúr. Vylepšené zloženie na manažment ochorenia dolných močových ciest.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Doplnok výživy pre mačky, ktorý pomáha udržiavať zdravý močový mechúr. Vylepšené zloženie na manažment ochorenia dolných močových ciest.

Problémy s močovým mechúrom môžu postihnúť mačky akéhokoľvek veku. Idiopatická cystitída mačiek (FIC) je najčastejšou príčinou ochorenia dolných močových ciest u mačiek mladších ako 10 rokov.

Manažment FIC:

Obvykle sa jedná o multimodálny manažment. Medzi hlavné ciele patrí:

  • Zvýšenie príjmu vody: Zriedi sa tak obsah rozpustných látok v moči a zníži sa podráždenie urotelu. Existuje mnoho spôsobov ako to dosiahnuť, vrátane komerčne dostupných vodných fontán alebo ochutením vody. 
  • Obnovenie glukozamínoglykánovej vrsty (GAG) na ochranu steny močového mechúra: Boli preukázané benefity N-acetyl-D-glukozamínu (NAG) pri FIC2
  • Tlmenie bolesti: NSAID a opioidy môžu pomôcť zmierniť bolesť. 
  • Zníženie hladiny stresu: Každá mačka má svoj vlastný prah stresu. Cieľom je zníženie hladiny stresu pod túto úroveň. Môže pomôcť zmena prostredia alebo podmienky chovu.

Cystaid obsahuje:

» N-Acetyl-D-glukozamín (NAG) podporuje tvorbu GAG reťazcov ktoré chránia urotel.

» L-Tryptofán je aminokyselina ktorá sa konvertuje na serotonín. Môže pomôcť s manažmentom úzkosti a bolo preukázané, že znižuje stresové správanie u mačiek.

» Kurkumín je aktívnou súčasťou kurkumy. Preukázateľne pomáha pri liečbe mnohých stavov, najmä tých, pri ktorých sa vyskytuje zápal. Ukázalo sa, že pomáha znižovať produkciu prozápalových mediátorov a inhibuje degranuláciu mastocytov, čím znižuje uvoľňovanie histamínu.

» Folát môže potenciálne znížiť uvoľňovanie histamínu z mastocytov6. Môže byť nápomocný pri poruchách so zvýšenými hladinami mastocytov, ako je pri FIC.

» Vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch, ktorý má v tele mnoho úloh. Môže pôsobiť ako antioxidant a má protizápalové účinky vrátane inhibície aktivácie mastocytov. Okrem toho sa zistilo, že podporuje integritu steny močového mechúra tým, že podporuje tesné spojenie buniek.

Zloženie:

Každá kapsula obsahuje:

N-acetyl-D-glukózamín 125 mg, L-tryptofán 37,5 mg, Curcuma longa/lecitín 18 mg, Kyselina listová 0,09 mg, Vitamín D 14 mj.

Dávkovanie: 

Počas prvých 3 až 4 týždňov podávajte 2 kapsule denne (1 ráno, 1 večer). 

Dlhodobo podávajte 1 kapsulu denne. 

Kapsule môžete otvoriť a nasypať do krmiva alebo podávať vcelku.

Dodatočné parametre

Kategória: Močové cesty a obličky
Zvieratko: Mačka
Balenie: 30 kapsúl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: