Specific FOD Skin Function Support 400 g

Kód: SPC-C01769-02190
2 hodnotenia
Značka: Specific
4,90 €
Skladom do 48 hodín

Podporuje funkciu kože v prípade dermatózy a zvýšenej straty osrstenia. Obsahuje veľké množstvo esenciálnych mastných kyselín, menovite kyselinu linolovú a komplex kyselín eikozapentaénovej (EPA) a dokozahexaénovej (DHA). Toto diétne krmivo pokrýva všetky požiadavky na výživu mačiek a prispieva k ich zdraviu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Podporuje funkciu kože v prípade dermatózy a zvýšenej straty osrstenia. Obsahuje veľké množstvo esenciálnych mastných kyselín, menovite kyselinu linolovú a komplex kyselín eikozapentaénovej (EPA) a dokozahexaénovej (DHA). Toto diétne krmivo pokrýva všetky požiadavky na výživu mačiek a prispieva k ich zdraviu.

Indikácie:

 • Kožné poruchy spojené s nadmernou zápalovou reakciou kože - napr. atopia a alergie na blšie uhryznutie.
 • Problémy kože a srsti reagujúce na podávanie vyšších nenasýtených mastných kyselín, vitamínov a stopových prvkov, ktoré majú vplyv na kvalitu kože a srsti.
 • Osteoartritída.
 • Ochorenia, ktoré reagujú na zvýšený prísun omega-3 nenasýtených mastných kyselín, ako je kachexia spojená s rakovinou, neoplázia, ochorenia obličiek a imunitne sprostredkované a zápalové stavy, ako je napríklad IBD - zápalové ochorenie čreva.
 • Diéta pre zdravé mačky, ktorá nahrádza štandardné krmivo.

Vlastnosti a charakteristika krmiva:

 • Zvlášť vysoká hladina omega-3 nenasýtených mastných kyselín, EPA a DHA, pôvodom z rybieho oleja. Tieto mastné kyseliny ovplyvňujú imunitný systém prostredníctvom inhibície syntézy eikosanoidov. Ak v tele vzniká menej zápalových eikosanoidov, môže sa utlmiť reakcia precitlivenosti na koži. Diéta s obsahom EPA a DHA je preto ideálna pre mačky s atopiou. EPA tiež pôsobí proti zápalu a degradácii kolagénu v kĺboch postihnutých artritídou.
 • Zvlášť vysoká hladina omega-6 nenasýtených mastných kyselín, GLA, pôvodom z boráku lekárskeho. Tiež GLA ovplyvňuje imunitný systém zásahom do syntézy eikosanoidov. Bolo preukázané, že zvýšený príjem GLA tlmí klinické príznaky artritídy. Diéta môže preto mačkám s artritídou priniesť úľavu od bolesti. Znížením tvorby eikosanoidov môže GLA znížiť tiež zápalovú reakciu kože.
 • Koža je veľmi metabolicky aktívne a vyžaduje dostatočný prísun niekoľkých živín. Ide najmä o  vitamíny A, E a komplex vitamínu B, zinok a selén, ktorých hladina je v tejto diéte zvýšená.
 • Diéta sa vyznačuje vysokou chutnosťou a predstavuje pohodlný spôsob saturácie organizmu väčším množstvom mastných kyselín.

Kontraindikácie:

 • Mačky s imunodeficienciou.
 • Mačky s poruchami krvnej zrážanlivosti.
 • Mačky s hyperlipidémiou.

Zloženie:

Kukuričný proteín, pšenica, zemiakový proteín, vajcia, živočíšny tuk, rybie mäso, kukuričný škrob, rybí olej, ryža, prášková celulóza, minerály, vitamíny a stopové prvky, hydrolyzovaný kvasnicový proteín, metionín, borákový olej, semená skorocelu štiavolistý (psyllium), taurín, slnečnicový olej.

Antioxidanty: Aditíva schválené EC: BHA, BHT, askorbyl palmitát, propylgalát.

Neobsahuje syntetické ochucovadlá a farbivá.

Denná kŕmna dávka v gramoch:

Individuálna denná kŕmna dávka je závislá na mnohých faktoroch ako sú napr.: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobia, aktivita a pod. Odporúča sa preto priebežne monitorovať kondíciu a telesnú hmotnosť mačky a kŕmnu dávku upraviť podľa jej individuálnych nárokov a potrieb.

Dodatočné parametre

Kategória: Specific Cat
Zvieratko: Mačka
Hmotnosť: 400 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

logo-specific-2

SPECIFIC ®  je komplexný rad superprémiových krmív a veterinárnych klinických diét, ktoré pomáhajú poskytnúť a vybalansovať presné nutričné potreby nielen po celú dobu života psov a mačiek, ale aj v období ich chorôb, rekonvalescencie alebo oslabenia.

Krmivá a klinické diéty SPECIFIC ® sú vyrábané v Škandinávii z čisto prírodných surovín, ktoré prechádzajú prísnou kontrolou. Vyznačujú sa tým, že neobsahujú geneticky modifikované suroviny, syntetické farbivá a ochucovadlá.