Specific FRD Weight Reduction 400 g

Kód: SPC-C01775-02205
2 hodnotenia
Značka: Specific
4,90 €
Skladom do 48 hodín

Na zníženie nadváhy a na reguláciu príjmu glukózy (diabetes mellitus) pri mačkách. Toto diétne krmivo má znížený obsah energie a monosacharidov a disacharidov. Mačkám s redukčnou diétou a diabetom dodáva všetky potrebné živiny a prispieva k ich zdraviu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Na zníženie nadváhy a na reguláciu príjmu glukózy (diabetes mellitus) pri mačkách. Toto diétne krmivo má znížený obsah energie a monosacharidov a disacharidov. Mačkám s redukčnou diétou a diabetom dodáva všetky potrebné živiny a prispieva k ich zdraviu.

Indikácie:

 • Obezita.
 • Diabetes mellitus.
 • Zápal hrubého čreva, chronická hnačka, zápcha.
 • Hyperlipidémia.
 • Cholestázy.

Vlastnosti a charakteristika krmiva:

 • Nízky obsah tuku a zvýšený obsah vlákniny v krmive znižuje jeho energetickú denzitu. Majiteľovi je takto umožnené podávať aj počas chudnutia dostatočne objemnú dávku krmiva, aby uspokojil apetít mačky.
 • Kyslé pH moču pod 6,4 zabraňuje vzniku struvitových kryštálov.
 • Vysoký podiel bielkovín zabezpečuje zachovanie svalovej hmoty a zasýti pocit hladu. L-karnitín prenáša mastné kyseliny do mitochondrií, stimuluje spaľovanie tukov a chráni svalovú hmotu.
 • Omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) majú priaznivý vplyv na kvalitu a zdravie kože a srsti. U obéznych mačiek pomáhajú omega-3 mastné kyseliny udržiavať zdravú kĺbovú chrupavku a pohyblivosť kĺbov.
 • Vysoký obsah zložitých sacharidov a vlákniny podporuje postupné uvoľňovanie energie z diéty. Diéta je preto veľmi vhodná pre diabetickej pacientov.

Kontraindikácie:

 • Mačiatka, gravidné a dojčiace mačky.

Zloženie:

Kukuričný proteín, prášková celulóza, biela rybia múčka, sušený hrach, pšenica, ovsené vločky, minerálne látky (vrátane citrátutridraselného), zemiaková bielkovina, hydrolyzovaný živočíšny proteín, bravčový tuk, kukurica, vitamíny a stopové prvky (vrátane chelátovaných stopových prvkov), metionín, chlorid amónny, rybí olej,
taurín, L-karnitín. Antioxidanty: prírodné antioxidanty (tokoferoly, extrakt z rozmarínu a vitamín C).

Neobsahuje syntetické ochucovadlá a farbivá.

Denná kŕmna dávka v gramoch:

V priebehu redukcie hmotnosti sa odporúča podávať iba 65% kŕmnej dávky SPECIFIC ™ FRD Weight Reduction. Ak sa nedarí začať znižovať telesnú hmotnosť, musí byť denná dávka ešte znížená. 

U obéznych mačiek je potrebné sa vyvarovať príliš rýchleho chudnutia, ktoré by mohlo mať za následok lipidózu pečene.

Individuálna denná kŕmna dávka je závislá na mnohých faktoroch ako sú napr.: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobie, aktivita a pod. Odporúča sa preto priebežne monitorovať kondíciu a telesnú hmotnosť mačky a kŕmnu dávku upraviť podľa jej individuálnych nárokov a potrieb.

Dodatočné parametre

Kategória: Specific Cat
Zvieratko: Mačka
Hmotnosť: 400 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

logo-specific-2

SPECIFIC ®  je komplexný rad superprémiových krmív a veterinárnych klinických diét, ktoré pomáhajú poskytnúť a vybalansovať presné nutričné potreby nielen po celú dobu života psov a mačiek, ale aj v období ich chorôb, rekonvalescencie alebo oslabenia.

Krmivá a klinické diéty SPECIFIC ® sú vyrábané v Škandinávii z čisto prírodných surovín, ktoré prechádzajú prísnou kontrolou. Vyznačujú sa tým, že neobsahujú geneticky modifikované suroviny, syntetické farbivá a ochucovadlá.