Plánovaná dovolenka: 17.7. - 22.7.2024. V tomto období nebude možný osobný odber, neodosielame balíčky a nefunguje zákaznícky servis. Objednávky prijímame nepretržite a venovať sa im budeme postupne od 23.7.2024. Ďakujeme za pochopenie.

Specific FXD Adult 400 g

Kód: SPC-C01781-02216
3 hodnotenia
Značka: Specific
4,90 €
Skladom do 48 hodín

Kompletné, vyvážené krmivo pre dospelé mačky (do 8 rokov veku). Toto krmivo pokrýva všetky nutričné nároky mačiek a prispieva k ich zdraviu.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Kompletné, vyvážené krmivo pre dospelé mačky (do 8 rokov veku). Prevencia struvitovej urolitiázy u obéznych mačiek. Minerálne zloženie a pH moču prispieva k optimálnej funkcii dolných močových ciest. Toto krmivo pokrýva všetky nutričné nároky mačiek a prispieva k ich zdraviu.

Indikácie:

 • Kompletné krmivo pre dospelé, zdravé mačky do 8 rokov.
 • Prevencia struvitovej urolitiázy u obéznych mačiek.
 • Kontrola váhy po predchádzajúcej redukcii váhy.

Vlastnosti a charakteristika krmiva:

 • Kompletné, vyvážené krmivo  vysoko kvalitných a vysoko stráviteľných zložiek, zodpovedajúce nutričným potrebám dospelých mačiek. Primeraný obsah energie napomáha udržaniu ideálnej telesnej hmotnosti mačky.
 • Diéta bráni vzniku struvitových kryštálov a kameňov. Nízky obsah horčíka a fosforu a pH moču medzi 6,0 a 6,3 bráni rozvoju struvitovej urolitiázy. Hodnota RSS pre struvitov a kalcium-oxalátov je <1.
 • EPA a DHA sú nenasýtené omega-3 mastné kyseliny, ktoré majú priaznivý vplyv na kvalitu a zdravie kože a srsti.
 • Zvýšený obsah vlákniny podporuje vylučovanie prehltnutých chlpov trusom a znižuje tvorbu trichobezoárov.
 • Extrakt z juky znižuje produkciu črevných plynov a zápach výkalov.

Kontraindikácie:

 • Súčasné podávanie acidifikátorov moču.
 • Mačiatka do 6 mesiacov veku a gravidné a dojčiace mačky.
 • Metabolická alebo obličková acidóza.

Zloženie:

Kukuričný škrob, zemiakový škrob, pšenica, pšeničný škrob, ryža, rybie mäso, prášková celulóza, vajcia, živočíšny tuk, minerály, vitamíny a stopové prvky, hydrolyzovaný kurací a morčací proteín, metionín, semená skorocelu štiavolistého (psyllium), taurín, repná dužina, extrakt z juky, slnečnicový olej.

Antioxidanty: aditíva schválené EC: BHA, BHT, propylgalát.

Neobsahuje syntetické ochucovadlá a farbivá

Denná kŕmna dávka v gramoch:

Individuálna denná kŕmna dávka je závislá na mnohých faktoroch ako sú napr.: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobie, aktivita a pod. Odporúča sa preto priebežne monitorovať kondíciu a telesnú hmotnosť mačky a kŕmnu dávku upraviť podľa jej individuálnych nárokov a potrieb.

Dodatočné parametre

Kategória: Specific Cat
Zvieratko: Mačka
Životná etapa: Dospelá mačka
Hmotnosť: 400 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

logo-specific-2

SPECIFIC ®  je komplexný rad superprémiových krmív a veterinárnych klinických diét, ktoré pomáhajú poskytnúť a vybalansovať presné nutričné potreby nielen po celú dobu života psov a mačiek, ale aj v období ich chorôb, rekonvalescencie alebo oslabenia.

Krmivá a klinické diéty SPECIFIC ® sú vyrábané v Škandinávii z čisto prírodných surovín, ktoré prechádzajú prísnou kontrolou. Vyznačujú sa tým, že neobsahujú geneticky modifikované suroviny, syntetické farbivá a ochucovadlá.