Alavis Kĺbová výživa 90 tbl.

Kód: ALV-OBC001002
2 hodnotenia
Značka: Alavis
25,90 €
Skladom do 24 hodín

Intenzívna kĺbová výživa, obsahujúca glukózamín sulfát a chondroitín sulfát vo vysokej koncentrácii. Pre správnu funkciu kĺbovej chrupavky a zlepšenie pohyblivosti kĺbov psov a mačiek.

Detailné informácie

Podrobný popis

Intenzívna kĺbová výživa, obsahujúca glukózamín sulfát a chondroitín sulfát vo vysokej koncentrácii. Pre správnu funkciu kĺbovej chrupavky a zlepšenie pohyblivosti kĺbov psov a mačiek. 

Výživa je ideálna pre veľké a obrie plemená psov, ktoré pre svoju vysokú váhu vo väčšej miere zaťažujú kĺby. Výživa obsahuje glukózamin sulfát a chondroitin sulfát. ALAVISTM  dlhodobo zabezpečuje pevnosť, pružnosť a odolnosť kĺbovej chrupavky.

Účinné látky sú prítomné v potrebnom množstve a zároveň v koncentrovanej podobe. Vďaka použitiu špeciálnej technológie rapid release technology pri jeho výrobe, umožňuje prípravok takmer okamžité vstrebávanie a to i u starších psov. Okamžitým vstrebávaním je garantovaný vysoký stupeň účinnosti. 

 pre ochranu a regeneráciu chrupavky

✓ pre veľmi intenzívnu výživu kĺbov

 pre preventívne ošetrenie kĺbov u mladých a zdravých jedincov

 pre zlepšenie pohyblivosti a zmiernenie bolesti kĺbov

 pre spomalenie až zastavenie ďalšieho poškodzovania kĺbových chrupaviek

 pre predĺženie aktívneho veku psa

Poznámka: Možno podávať s liekmi aplikovanými pri ochoreniach pohybového aparátu (napr. s analgetikami, nesteroidnými antiflogistikami). Je vhodné podávať i s krmivami, ktoré glukózamin sulfát už obsahujú. 

Prípravok podávajte:

šteňatám a mladým psom, predovšetkým veľkých a obrovských plemien

jedincom s genetickými predispozíciami na ochorenie kĺbov

jedincom so zvýšenou záťažou pohybového aparátu

pri dysplázii kĺbov

pri osteoartróze a osteoporóze

starším psom

Zloženie:

Obsah účinných látok v 1 tablete:

  • Glukozamín sulfát – 500 mg

  • Chondroitín sulfát – 400 mg

Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, dihydrogen fosforečnan vápenatý, sterean horečnatý, methylhydroxy­propylcelulos

Vysoká kvalita výrobku zabezpečuje, že sú v ňom nie sú obsiahnuté žiadne farbivá ani kozervačné látky. 

Glukózamín sulfát – je aminosacharid zložený z dvoch molekúl glukózy, sulfátovej skupiny a dvoch aminoskupín. Z tenkého čreva sa vstrebáva, prechádza biologickými bariérami do tkanív, cez synoviálnu blanu a do kĺbovej chrupavky. Zabudováva sa do polysacharidov (glykozaminoglykánov – GAG), ktoré majú v organizme rôzne funkcie. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov a je ich základným substrátom pre ich vznik. Proteoglykány sú základné stavebné zložky chrupavky. Glukózamín sulfát má priaznivé účinky proti bolesti a zápalu pri artróze kĺbov. Stimuluje správnu funkciu a reparáciu kĺbov. Pre tieto svoje vlastnosti sa používa ako chondroprotektívum.

Chondroitín sulfát – je sulfátový glykozaminoglykán najviac zastúpený v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky. Viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a kolagénu II, inhibuje aktivitu proteolytických enzýmov. Má mierny protizápalový účinok.

Dávkovanie:

Hmotnosť psa: Iniciačná dávka (prvých 14 dní užívania) denne: Udržovacia (pokračovacia) dávka denne:
1 – 5 kg 1 tableta 1 / 2 tablety
5 – 10 kg 1,5 tablety 3 / 4 tablety
10 – 25 kg 2,5 tablety 1 tableta
25 – 45 kg 3 – 3,5 tablety 1,5 tablety
45 a viac kg 3,5 – 4,5 tablety 2 – 2,5 tablety


Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do tlamy alebo s kúskom potravy, prípadne rozdrvené do krmiva.

Dĺžka užívania: Veterinárny prípravok podávajte optimálne 3 mesiace, následne urobte 1–3 mesačnú prestávku a prípravok opäť nasaďte.

Upozornenie: Prípravok je možné podávať s krmivami obsahujúcimi chondroprotektívne látky. Pri ťažkostiach odporúčame podávať s prípravkom ALAVISTM Single alebo ALAVISTM Celadrin. Uchovávajte uzavreté v suchu a tme pri izbovej teplote. Chráňte pred mrazom. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí!

V prípade nejasností sa poraďte so svojím veterinárnym lekárom.

Výrobca: Direct Nutrisciences Inc., Milton Station, PE, Canada

Veterinárny prípravok je schválený ÚŠKVBL pod číslom 028/R/05-S.

Dodatočné parametre

Kategória: Kosti, kĺby
Zvieratko: Pes, Mačka
Balenie: 90 tabliet

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie