Alavis Kĺbová výživa 90 tbl.

Kód: ALV-OBC001002
4 hodnotenia
Značka: Alavis
24,90 €
Odosielame do 24 hodín

Intenzívna kĺbová výživa, obsahujúca glukózamín sulfát a chondroitín sulfát vo vysokej koncentrácii. Pre správnu funkciu kĺbovej chrupavky a zlepšenie pohyblivosti kĺbov psov a mačiek.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Intenzívna kĺbová výživa, obsahujúca glukózamín sulfát a chondroitín sulfát vo vysokej koncentrácii. Pre správnu funkciu kĺbovej chrupavky a zlepšenie pohyblivosti kĺbov psov a mačiek. 

Výživa je ideálna pre veľké a obrie plemená psov, ktoré pre svoju vysokú váhu vo väčšej miere zaťažujú kĺby. Výživa obsahuje glukózamin sulfát a chondroitin sulfát. ALAVISTM  dlhodobo zabezpečuje pevnosť, pružnosť a odolnosť kĺbovej chrupavky.

Účinné látky sú prítomné v potrebnom množstve a zároveň v koncentrovanej podobe. Vďaka použitiu špeciálnej technológie rapid release technology pri jeho výrobe, umožňuje prípravok takmer okamžité vstrebávanie a to i u starších psov. Okamžitým vstrebávaním je garantovaný vysoký stupeň účinnosti. 

 pre ochranu a regeneráciu chrupavky

✓ pre veľmi intenzívnu výživu kĺbov

 pre preventívne ošetrenie kĺbov u mladých a zdravých jedincov

 pre zlepšenie pohyblivosti a zmiernenie bolesti kĺbov

 pre spomalenie až zastavenie ďalšieho poškodzovania kĺbových chrupaviek

 pre predĺženie aktívneho veku psa

Poznámka: Možno podávať s liekmi aplikovanými pri ochoreniach pohybového aparátu (napr. s analgetikami, nesteroidnými antiflogistikami). Je vhodné podávať i s krmivami, ktoré glukózamin sulfát už obsahujú. 

Prípravok podávajte:

šteňatám a mladým psom, predovšetkým veľkých a obrovských plemien

jedincom s genetickými predispozíciami na ochorenie kĺbov

jedincom so zvýšenou záťažou pohybového aparátu

pri dysplázii kĺbov

pri osteoartróze a osteoporóze

starším psom

Zloženie:

Obsah účinných látok v 1 tablete:

  • Glukozamín sulfát – 500 mg

  • Chondroitín sulfát – 400 mg

Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, dihydrogen fosforečnan vápenatý, sterean horečnatý, methylhydroxy­propylcelulos

Vysoká kvalita výrobku zabezpečuje, že sú v ňom nie sú obsiahnuté žiadne farbivá ani kozervačné látky. 

Glukózamín sulfát – je aminosacharid zložený z dvoch molekúl glukózy, sulfátovej skupiny a dvoch aminoskupín. Z tenkého čreva sa vstrebáva, prechádza biologickými bariérami do tkanív, cez synoviálnu blanu a do kĺbovej chrupavky. Zabudováva sa do polysacharidov (glykozaminoglykánov – GAG), ktoré majú v organizme rôzne funkcie. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov a je ich základným substrátom pre ich vznik. Proteoglykány sú základné stavebné zložky chrupavky. Glukózamín sulfát má priaznivé účinky proti bolesti a zápalu pri artróze kĺbov. Stimuluje správnu funkciu a reparáciu kĺbov. Pre tieto svoje vlastnosti sa používa ako chondroprotektívum.

Chondroitín sulfát – je sulfátový glykozaminoglykán najviac zastúpený v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky. Viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a kolagénu II, inhibuje aktivitu proteolytických enzýmov. Má mierny protizápalový účinok.

Dávkovanie:

Hmotnosť psa: Iniciačná dávka (prvých 14 dní užívania) denne: Udržovacia (pokračovacia) dávka denne:
1 – 5 kg 1 tableta 1 / 2 tablety
5 – 10 kg 1,5 tablety 3 / 4 tablety
10 – 25 kg 2,5 tablety 1 tableta
25 – 45 kg 3 – 3,5 tablety 1,5 tablety
45 a viac kg 3,5 – 4,5 tablety 2 – 2,5 tablety


Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do tlamy alebo s kúskom potravy, prípadne rozdrvené do krmiva.

Dĺžka užívania: Veterinárny prípravok podávajte optimálne 3 mesiace, následne urobte 1–3 mesačnú prestávku a prípravok opäť nasaďte.

Upozornenie: Prípravok je možné podávať s krmivami obsahujúcimi chondroprotektívne látky. Pri ťažkostiach odporúčame podávať s prípravkom ALAVISTM Single alebo ALAVISTM Celadrin. Uchovávajte uzavreté v suchu a tme pri izbovej teplote. Chráňte pred mrazom. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí!

V prípade nejasností sa poraďte so svojím veterinárnym lekárom.

Výrobca: Direct Nutrisciences Inc., Milton Station, PE, Canada

Veterinárny prípravok je schválený ÚŠKVBL pod číslom 028/R/05-S.

Dodatočné parametre

Kategória: Kosti, kĺby
Zvieratko: Pes
Balenie: 90 tabliet

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: