20 prínosov Moringy pre zdravie vášho zvieratka

moringa-titListy tropického stromu, často tiež nazývaného Zázračný strom, sú plné vzácnych živín, ktoré dokážu podporiť a zlepšiť zdravie psov a mačiek.

Počuli ste už o Moringe? Je to superpotravina, ktorá si celosvetovo získava čoraz väčšiu pozornosť pre svoje zdravotné prínosy – nielen pre ľudí, ale aj pre psy a mačky.

Čo je to Moringa?

Moringa pochádza z malého, rýchlo rastúceho stromu Moringa olejodárna (Moringa oleifera), ktorého domovskou oblasťou je južné podhorie Himalájí. Vďaka rastúcej popularite sa pestovanie tejto rastliny rozšírilo i do tropických oblastí Ázie, Afriky, do Južnej Ameriky a čoraz viac sa pestuje aj v USA. Je to štíhly strom so šedou kôrou a smotanovo bielymi kvetmi. Všetky časti stromu sú jedlé, vrátane kôry, kvetov, listov, plodov a koreňov, ako aj semien, z ktorých sa vyrába olej.

Neobyčajná koncentrácia živín

Táto pozoruhodná rastlina je plná vitamínov, minerálov a esenciálnych aminokyselín. Má množstvo protizápalovýchantioxidačných vlastností (obsahuje až 46 prírodných antioxidantov), pôsobí na zníženie hladiny cholesterolu, podporuje zdravé trávenie a cirkuláciu, podporuje imunitný systém, zlepšuje mentálne zdraviezvyšuje vitalitu.

Liečivé účinky Moringy už boli potvrdené množstvom vedeckých štúdií. Vedci okrem iného zistili, že listy Moringy obsahujú viac vitamínu A ako mrkva, viac vápnika ako mlieko, viac železa ako špenát, viac vitamínu C ako pomaranče a viac draslíka ako banány.

moringa-porovnanie

Moringa je tiež účinný prírodný chelátor (látka používaná v medicíne k naviazaniu a následnému vylúčeniu kovov z organizmu), preto je obzvlášť vhodná pri detoxikácii. Mimoriadne účinná je pokiaľ ide o naviazanie a vylúčenie ťažkých kovov.

Ako môže Moringa zlepšiť zdravie vášho zvieratka?

Moringa sa doposiaľ ukázala ako veľmi prospešná pri prevencii širokej škály ochorení a liečbe chronických zdravotných problémov. U domácich zvierat sa využíva najmä na podpornú liečbu rakoviny (protinádorový účinok), pri liečbe obezity, tráviacich ťažkostí, pri astmeepilepsii. Moringa dokáže znižovať hladinu cukru v krvi, a preto je ideálnym pomocníkom pre diabetických psíkov a mačičky. Pre vysoký obsah železa je mimoriadne vhodná aj pri liečbe anemických pacientov.

moringa-prinosy

Vďaka silnému protizápalovému účinku Moringa pomáha pri reumatoidnej artritíde, zmierňuje opuchyurýchľuje hojenie ránNeuveriteľné množstvo živín robí z Moringy ideálny doplnok pri podvýžive, pre posilnenie bunkovej výživy a ako výživová podpora pre šteniatka a pre dojčiace samice.

Podpora vitality a energie - Obzvlášť vhodná je Moringa pre seniorských psíkov a mačičky, ktorým dokáže dodať životnú energiu a zmierniť prejavy starnutia. Obsahuje totiž vzácny prvok zeatín, ktorý spomaľuje starnutie buniek.

moringa-ako-pomoct

Aby boli pri podávaní Moringy dosiahnuté reálne výsledky, je potrebné zadovážiť si skutočne pravý, kvalitný a čistý preparát bez pesticídov a herbicídov. 

Odporúčame vám preto Bio Moringu cdVet vo forme prášku, v ktorom sú zachované všetky výživové prvky, pôvodná farba i vôňa tohto zázračného stromu. Keď hľadáte spôsob, ako zlepšiť zdravie vášho psieho alebo mačacieho spoločníka, Moringa určite stojí za vyskúšanie.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie