Mervue Eliteflex Forte - pasta pre psov 60 ml

Kód: MRV-H5942
10 hodnotení
Značka: Mervue
13,90 € 23,17 € / 100 ml
Odosielame do 24 hodín
Kĺbová výživa pre psov vo forme pasty. Prípravok s trojitým účinkom - pre zdravé kĺby, svaly a rekonvalescenciu.
 

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Kĺbová výživa pre psov vo forme pasty. Prípravok s trojitým účinkom - pre zdravé kĺby, svaly a rekonvalescenciu.

Indikácie: 

Doplnkové krmivo vo forme pasty pre podporu prirodzeného pohybu psov. Udržiava zdravie kĺbov a chrupaviek a napomáha rekonvalescencii po úraze. U psov-seniorov navyše spomaľuje opotrebovanie pohybového aparátu.

Dlhodobý výskum jednoznačne preukázal, že nenasýtené mastné kyseliny omega-3 a omega-6 pôsobia proti zápalu, bolesti a zabezpečujú celkovú úľavu psom s artritídou. Zároveň spomaľujú úbytok tekutín v kĺboch ​​(tzv. dehydratáciu).

Účinné látky: 

kyselina hyalurónová, glukozamín, chondroitín sulfát, zinok v chelátovej väzbe, MSM (metylsulfonylmetán), vitamín E (alfa tokoferol), vitamín B1 (tiamín hydrochlorid), omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, omega-6 nenasýtené mastné kyseliny, olej z tresčej pečene, rozmarín

Podrobný popis účinných látok:

 1. Kyselina hyalurónová - Patrí do skupiny prirodzene sa vyskytujúcich glykozaminoglykánov a tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty. Je súčasťou mäkkých tkanív psov a mačiek. Vo veľkom množstve sa nachádza v očnom sklovci, kĺbovej tekutine a koži. Kyselina hyalurónová je známa svojou schopnosťou vytvárať vysoko viskóznu tekutinu, ktorá je potom primárnou zložkou kĺbovej tekutiny. Niekedy sa jej preto hovorí "kĺbový lubrikant".
 2. Glukosamín - Je látka telu vlastná, ktorá vzniká z glukózy. Následne sa zabudováva do glykozaminoglykánov, napr. do chondroitínsulfátu, ktorý je "stavebným kameňom" chrupavky alebo do kyseliny hyalurónovej, kde viaže vodu a prepožičiava chrupavke pružnosť.
 3. Chondroitín sulfát - Je glykosaminoglykán najviac zastúpený v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky. Ide o polysacharid so silným záporným nábojom, ktorý osmoticky zadržiava vodu a dáva chrupavke pružnosť. Niekedy mu hovoríme "vodný magnet". Chráni kĺby proti otrasom a kompresiou. Prítomná síra zachytáva enzýmy, ktoré poškodzujú chrupavky a kĺby.
 4. Zinok v chelátovej väzbe - Zinok je nenahraditeľným stopovým prvkom, ktorý sa vyskytuje v mnohých orgánoch, tkanivách a telesných tekutinách. Aby organizmus zinok dobre využil, je upravený do chelátovej väzby, čím sa zvýši množstvo zinku, ktoré sa vstrebe do organizmu.
 5. Vitamín E (alfa tokoferol) - Je dôležitý antioxidant, ktorý chráni bunkové membrány pred poškodením voľnými radikálmi. 

Zloženie (v 30 ml):

 • Glukozamín 6 240 mg
 • Chondroitín sulfát 2 120 mg
 • Kyselina hyalurónová 30 000 mcg
 • MSM (metylsulfonylmetán) 3 000 mg
 • Vitamín E (α tokoferol 3 a 700) 408 mg
 • Vitamín B1 (tiamín hydrochlorid) 3 000 mg
 • Omega-3 + omega-6 NMK 34 mg
 • Chelátový zinok E6 30 mg
 • Olej z treščej pečene
 • Rozmarín 

Odporúčané dávkovanie:

Malí psi (do 5 kg): 2 ml denne po dobu 30 dní

Strední psi (5 kg až 15 kg): 4 ml denne po dobu 30 dní

Veľkí psi (15 kg až 30 kg): 8 ml denne po dobu 30 dní

Obrí psi (viac ako 30 kg): 12 ml denne po dobu 30 dní 

Dobre zmiešajte s potravou.

Vhodné aj pre šteňatá po odstavení.

Podmienky uchovania: 

Uchovávajte v pôvodnom obale na suchom mieste pri teplote nižšej ako 25 ° C. Chráňte pred priamym slnečným svetlom. Nezmrazujte. Po použití vždy uzavrite viečkom.

Dodatočné parametre

Kategória: Kosti, kĺby
Zvieratko: Pes
Objem: 60 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: