Specific FGD Senior 3x2 kg

Kód: SPC-DECH221034
4 hodnotenia
Značka: Specific
ZADARMOZADARMO
specific fgd senior 3x2 kg
46,90 €
Skladom do 24 hodín

Kompletné, vyvážené krmivo pre staršie mačky, ktoré zohľadňuje skutočnosť, že s vekom sa nutričné nároky mačiek menia. Minerálne zloženie a pH moču prispieva k optimálnej funkcii obličiek a dolných močových ciest. Toto krmivo pokrýva všetky nutričné nároky starších mačiek a prispieva k ich zdraviu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kompletné, vyvážené krmivo pre staršie mačky, ktoré zohľadňuje skutočnosť, že s vekom sa nutričné nároky mačiek menia. Minerálne zloženie a pH moču prispieva k optimálnej funkcii obličiek a dolných močových ciest. Toto krmivo pokrýva všetky nutričné nároky starších mačiek a prispieva k ich zdraviu.

Indikácie:

  • Kompletné krmivo pre starnúce mačky nad 8 rokov.
  • SPECIFIC ™ FGD Senior predstavuje spôsob, ako spomaliť alebo zabrániť vzniku geriatrických chorôb.

Vlastnosti a charakteristika krmiva:

  • Krmivo vďaka zníženému obsahu proteínov, fosforu a sodíka výrazne znižuje zaťaženie obličiek a tým aj pravdepodobnosť progresie renálnej insuficiencie u starších mačiek. Bielkoviny vysokej biologickej hodnoty sú pre mačku zdrojom dostatočného množstva esenciálnych aminokyselín.
  • EPA a DHA sú nenasýtené omega-3 mastné kyseliny, ktoré majú priaznivý vplyv na kvalitu a zdravie kože, srsti a kĺbov. Zvýšený obsah EPA a DHA môže tiež mať priaznivý účinok napr. na funkciu obličiek, hypertenziu, hladinu tukov v krvi a karcinogenézu.
  • Mierne znížená hladina bielkovín a sodíka, zvýšená hladina citrátu draselného a pH okolo 6,6 pôsobí preventívne proti vzniku kalcium-oxalátových kryštálov. RSS hodnota pre struvitov a kalcium oxaláty je <1.
  • Zvýšený obsah vlákniny podporuje vylučovanie prehltnutých chlpov trusom a znižuje tvorbu trichobezoárov.
  • Extrakt z juky znižuje produkciu črevných plynov a zápach výkalov.

Kontraindikácie:

  • Mačiatka, gravidné a dojčiace mačky.

Zloženie:

Kukuričný škrob, kukuričný proteín, ryža, živočíšny tuk, zemiakový proteín, rybie mäso, vajcia, prášková celulóza, pšenica, minerály, vitamíny a stopové prvky, frukto-oligosacharidy, hydrolyzovaný kurací a morčací proteín, repná dužina, taurín, metionín, slnečnicový olej, extrakt z juky, L -karnitin.

Antioxidanty: Aditíva schválené EC: BHA, BHT, propylgalát.

Neobsahuje syntetické ochucovadlá a farbivá.

Denná kŕmna dávka v gramoch:

Individuálna denná kŕmna dávka je závislá na mnohých faktoroch ako sú napr.: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobie, aktivita a pod. Odporúča sa preto priebežne monitorovať kondíciu a telesnú hmotnosť mačky a kŕmnu dávku upraviť podľa jej individuálnych nárokov a potrieb.

Dodatočné parametre

Kategória: Specific Cat
Zvieratko: Mačka
Životná etapa: Senior
Hmotnosť: 3x2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

logo-specific-2

SPECIFIC ®  je komplexný rad superprémiových krmív a veterinárnych klinických diét, ktoré pomáhajú poskytnúť a vybalansovať presné nutričné potreby nielen po celú dobu života psov a mačiek, ale aj v období ich chorôb, rekonvalescencie alebo oslabenia.

Krmivá a klinické diéty SPECIFIC ® sú vyrábané v Škandinávii z čisto prírodných surovín, ktoré prechádzajú prísnou kontrolou. Vyznačujú sa tým, že neobsahujú geneticky modifikované suroviny, syntetické farbivá a ochucovadlá.