Univit Roboran Chondro 7, 60 tbl.

Kód: UNV-OBC017455
15 hodnotení
Značka: Univit
24,90 €
Skladom do 24 hodín

Prípravok slúži pre podporu a regeneráciu kĺbovej chrupavky, k výžive kĺbov a zlepšenie ich pohyblivosti. Má výrazný protizápalový účinok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Viacstupňová kĺbová výživa novej generácie. Prípravok slúži pre podporu a regeneráciu kĺbovej chrupavky, k výžive kĺbov a zlepšenie ich pohyblivosti. Má výrazný protizápalový účinok. 

Toto chondroprotektívum je vhodné pre všetky vekové aj váhové kategórie psov. Vysoko účinná kombinácia látok umožňuje účelné použitie ako súčasť liečby pohybového aparátu i ako prevencia u psov športových a pracovných. 

Hlavné účinné zložky tvoria extrakt zo žraločej chrupavky, novozélandskej zelenej mušle, hyaluronát sodný, kolagén II typu, methylsulfonylmethan, extrakt z kurkumovník a Boswelia SERR. Toto zloženie zaisťuje veľmi účinnú kombináciu chondroitínsulfátu, glukózamínsulfátu, omega-3 mastných kyselín, hyaluronátu sodného a kolagénu ako hlavných stavebných zložiek spojivových tkanív. Prítomnosť methylsulfonylmethan a polyfenolov z kurkumovníka zabezpečuje protizápalový a antioxidačný účinok. Doplnenie selénu v organickej väzbe, vitamínu C a E dáva istotu prítomnosti dostatočného množstva týchto látok s významnou funkciou v metabolizme spojivového tkaniva.

Účinky jednotlivých látok:

Glukosamín má špecifickú afinitu k chrupavkovitému tkanivu, kde je zdrojom pre syntézu proteoglykánov (stavebných zložiek chrupavky), inhibuje enzýmy spôsobujúce deštrukciu chrupavky, stimuluje chondrocyty.

Chondroitín sulfát je súčasťou kĺbovej chrupavky. Spomaľuje degeneratívne zmeny chrupavky, zmierňuje bolesti a zápaly kĺbov a zlepšuje ich pohyblivosť.

MSM je látka rastlinného pôvodu. Má preukázané analgetické a antiflogistické účinky. Stimuluje procesy hojenia, má dobrý vplyv na zmierňovanie prejavov alergií.

Kolagén podporuje zdravie kĺbov - zabraňuje katabolickému rozkladu chrupavkovej hmoty, zlepšuje výživu chrupavky, stimuluje regeneračné a rekonštrukčné procesy v kĺboch a udržuje zdravú kolagénnu matricu v kĺboch. Je vhodným doplnkom pre obnovu kĺbovej chrupavky a zlepšenie metabolizmu všetkých spojivových tkanív.

Boswelia serrata je jedným z najznámejších indických stromov. Jej extrakt pôsobí protizápalovo, uvoľňuje rannú stuhnutosť kĺbov, redukuje akútne pohybové ťažkosti.

Kurkumovník je ázijská úžitková rastlina z čeľade zázvorníkovitých. Má vynikajúce protizápalové účinky a je preukázateľným antioxidantom. Upokojuje zápal a bolesti pri reumatickej artritíde.

Kyselina hyaluronová je prírodný polysacharid, zložený z mnohých disacharidových jednotiek. HA obsiahnutá v kĺbovej tekutine má vysokú viskozitu, pôsobí ako lubrikant. Tým zaisťuje vynikajúce klzné vlastnosti chrupavkovitých plôch v kĺbe. Bráni prieniku patologických agens k bunkám. V priebehu zápalu pomáha uvoľňovať cytokiníny, ktoré priaznivo regulujú jeho priebeh. Znižuje opotrebovanie kĺbu pri artróze, pôsobí proti degeneratívnym procesom v chrupavke, zrýchľuje regeneráciu tkanív a procesy hojenia.

Kedy použiť:

 • pri artrózách, artritidách a chronických kĺbových problémoch iného pôvodu
 • pri chronických bolestiach svalov a kĺbov
 • u plemien, ktoré často trpia ochoreniami pohybového a väzivového aparátu
 • po operačných zákrokoch
 • pri hojení otvorených rán aj po iných úrazoch
 • pri zlom stave kože a zlej kvalite srsti a pazúrov
 • u psov s nadváhou
 • u športových a pracovných psov v tréningu, v závodnej sezóne, v pracovnom nasadení

Ako často a dlho používať:

 • je vhodné podávať minimálne po dobu dvoch mesiacov
 • počas prípravného a závodného obdobia
 • pri ťažkom poškodení pohybového aparátu au starých psov je vhodné podávať prípravky kontinuálne
 • dvojmesačné kúru je vhodné opakovať 2 x ročne

Zloženie:

Obsah účinných látok v 1 tablete:  
glukosamín sulfát 500 MG
chondroitín sulfát 400 MG
metylsulfonylmetán 200 MG
KOLAGÉN II TYPU 60 MG
KURKUMÍN 25 MG
kyselina hyaluronová 20 MG
Boswelia Serre 40 MG
VITAMIN C 30 MG
VITAMIN E 12,5 MG
ORGANICKÝ SELÉN 8,4 MG
AMINOKYSELINY (lyzín, METHYONIN, treonín, ARGININ)  
VITAMÍNY SKUPINY B (B1, B2, B3, B6, B12)  
CHILIN, BIOTIN, niacín, pantotenát VÁPENATÝ  
KYSELINA LISTOVÁ  
Vápnik, fosfor, SODÍK  
ĎALŠIE MINERÁLNE látky a stopové prvky  
(FE, ZN, CU, MN)  

Dávkovanie:

Hmotnosť psa Iniciačná dávka udržiavacia dávka
1 -5 kg 1 tableta 1/2 tablety
5 -10 kg 1,5 tablety 1 tableta
10-25 kg 2,5 tablety 1,5 tablety
25-45 kg 3,5 tablety 2 tablety
45 a viac kg 5 tabliet 2-3 tablety

 

Dodatočné parametre

Kategória: Kosti, kĺby
Zvieratko: Pes
Problém: Artritída, Artróza, Bolesti kĺbov, Nadváha, obezita
Špeciálna starostlivosť: Šport
Balenie: 60 tabliet

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: