Plánovaná dovolenka: 17.7. - 22.7.2024. V tomto období nebude možný osobný odber, neodosielame balíčky a nefunguje zákaznícky servis. Objednávky prijímame nepretržite a venovať sa im budeme postupne od 23.7.2024. Ďakujeme za pochopenie.

VetExpert UrinoVet Dog 30 tbl.

Kód: VE-OBC022803
1 hodnotenie
Značka: VetExpert
14,90 € 0,50 € / 1 ks
Skladom do 24 hodín

Na podporu správnej funkcie močového systému u psa. 

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Na podporu správnej funkcie močového systému u psa. Odporúča sa na liečbu pacientov trpiacich na akútne a opakované zápaly močových ciest, pre pacientov podstupujúcich liečbu urolitiázy, bez ohľadu na druh močových kameňov (uráty, struvity, oxaláty), po chirurgickom zákroku na odstránenie močových kameňov a ako ochrana pre pacientov po zákroku katetrizácie.

Obsahuje zložky s vedecky dokázanými účinkami
Má viacsmerný účinok
Jeho podávanie je jednoduché – iba 1 tableta denne

Vlastnosti a použitie: 

Extrakt z brusníc (Vaccinum macrocarpon)proanthokyanidín (PAC A2, PAC B2, trimér 3-PAC), ktorý je v interakcii s povrchovými receptormi patogénnych baktérií a inaktivuje fimbriálne adhezíny na ich povrchu. Nedostatok fimbriálnej adhézie bráni priľnutiu baktérií na epitelových bunkách močového traktu. Toto antiadhézne pôsobenie prostredníctvom extraktu z brusníc bráni koncentrácii baktérií, ktoré spôsobujú chronické infekcie močových ciest (napr. Escherichia coli) vo vnútri močového mechúra.

Extrakt z petržlenu (Petroselinum sativum) má močopudné vlastnosti (zvyšuje objem moču) a uľahčuje vylučovanie patogénnych baktérií z močových ciest vďaka látkam, ktoré redukujú aktivitu odčerpania sodíka a draslíka (NA+/K+ ATPase) v obličkových kanálikoch, čo znižuje spätné vychytávanie jónov sodíka na jednej strane a extrakciu jónov draslíka na druhej strane, čo má za následok osmotické prenikanie vody do buniek obličkových kanálikov, k zvýšeniu objemu moču a následne i k diuréze. 

Glukozamín (Glucosaminum) je prekurzor glykozamínoglykánov, mimobunkových zložiek pokrývajúcich sliznicu dolných ciest močových. Glukozamín zvyšuje nepriepustnosť steny mechúra pre baktérie a toxíny.

Zloženie celkovo podporuje normálne fungovanie močového systému.

Dávkovanie:

Denná dávka pre psa: 1 tableta na 10 kg telesnej hmotnosti.

Zloženie:

13.2.8 glukozamín, 11.2.10 stearan horečnatý, 11.2.1 oxid horečnatý, 13.1.6 sušené brusnice.

Dodatočné parametre

Kategória: Močové cesty a obličky
Zvieratko: Pes
Balenie: 30 tbl.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

vetexpert-logo

Značka Vet Expert zahŕňa doplnky, krmivá, diéty a prípravky pre starostlivosť o psov a mačky vyvíjané v spolupráci s vererinármi a vedcami. Výber surovín a proces výroby, podobne ako v prípade ľudskej stravy, podlieha neustálej a prísnej kontrole. To je zaručené certifikátom GMP najvyššej farmaceutickej kvality a v prípade krmiva pre domáce zvieratá výberom ingrediencií ľudskej kvality, teda tých, ktoré sú schválené na ľudskú spotrebu.