Alavis Single Maxík plv. 600 g

Kód: ALV-OBC014846
4 hodnotenia
Značka: Alavis
28,90 €
Odosielame do 24 hodín

Prípravok vytvorený proti zápalu a bolesti, na spevnenie väzov a šliach a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ultra čistá podoba látky MSM v kombinácii s vitamínom C.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

ALAVIS™ Single Maxík obsahuje ultra čistú podobu látky MSM v kombinácii s vitamínom C.

ALAVIS™ Single Maxík má analgetický, protizápalový, vazodilatačný a antiedematózny účinok. Má svoje uplatnenie ako doplnok liečby degeneratívneho a zápalového postihnutia pohybového aparátu (artróza, artritída).

ALAVIS™ Single Maxík sa vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom podieľa aj na odbúraní poškodeného kĺbového tkaniva. Takisto je možného ako doplnok úspešne využiť v alergiológii na zmiernenie alergických prejavov či v dermatológii pre vyššiu kvalitu srsti, kože a kožných derivátov.

pri zápale a bolesti kĺbov, väzov, šliach a svalov

na zníženie predispozícií ku kĺbovým ochoreniam (napr. luxáciapatelly, dysplázia lakťového či bedrového kĺbu)

na skvalitnenie srsti vrátane matnej srsti

na regeneráciu a relaxáciu svalov

na spevnenie väzov a šliach

Zloženie:

Látky nachádzajúce sa v prípravku ALAVIS™ Single Maxík:

MSM (methylsulfonylmethan) je prírodná látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá je zapojená do procesu tvorby kolagénu, spevňuje väzy a šľachy, pôsobí relaxačne a regeneračne na svaly. MSM sa podieľa nielen na znížení bolestí kĺbov, ale vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom tiež na odbúravaní poškodeného tkaniva. Na potlačenie bolesti je vhodné užívať MSM aj pri poúrazových a pooperačných stavoch, kedy bolo navyše zistené lepšie hojenie rán. MSM má analgetický, protizápalový, vazodilatačný a antiedematózny účinok. Má svoje uplatnenie aj pri odstránení bolestí svalov, svalových kŕčov a tiež bolestí šliach.

COLLYSS™ - hydrolyzovaný kolagén I. typu v najvyššej kvalite sa vyskytuje v silno zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky. Je odolný v ťahu, a preto je veľmi dôležitý pre pevnosť šľiach, a tým aj pre spevnenie pohybového aparátu. Tento typ kolagénu sa ďalej vyskytuje v kostiach a koži. Kolagén typu I COLLYSS™ je patentovo vyrábaný čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek morských rýb.

CARTIDYSS™ - hydrolyzovaný kolagén II. Typu v najvyššej kvalite udržiava tvar chrupavky a bráni jej deformácii. Kolagén typu II je súčasťou hyalinnej a elastickej chrupavky a je odolný v tlaku. CARTIDYSS™ je čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rají.

Obsah účinných látok v 1 kg:

  • MSM – Methylsulfonylmethan – 994 g
  • Collyss® – 3 g
  • Cartidyss® – 3 g

Dávkovanie:

                                

Hmotnosť psa      

Denná dávka       

Stredné plemená

15-25 kg

1/4 odmerky

Veľké plemená

25-35 kg

1/3 odmerky

35-45 kg

1/2 odmerky

Obrie plemená

45-55 kg

2/3 odmerky

55-75 kg

3/4 odmerky

75 viac kg

1 odmerka


Prvých 14 dní podávajte túto dávku 2× denne, potom pokračujte podávaním odporúčanej dávky 1× denne, pri chronických ťažkostiach dlhodobo.

Spôsob použitia: Prášok sa podáva denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do tlamy, zamieša sa s kúskom potravy alebo sa nasype do krmiva či na granuly.

Dĺžka užívania: Nie je časovo obmedzená. Pri dlhodobom podávaní neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky.

Upozornenie: Pri kĺbových ťažkostiach je vhodné ALAVIS™ Single Maxík podávať spolu s chondroprotektívnymi prípravkami, napr. ALAVIS™ Kĺbová výživa.

Výrobca: Patron ca, s.r.o., Praha, Česká republika, divize LightHouse International Inc., 1st. Canadian Place, Ontario M5X 1B5, Kanada

Držiteľ rozhodnutia o schválení: Patron ca, s.r.o., Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika

Veterinárny prípravok je schválený ÚŠKVBL pod číslom  047/VD/17-S a nie je viazaný na recept.

Dodatočné parametre

Kategória: Kosti, kĺby
Zvieratko: Pes
Hmotnosť: 600 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: