Dokonalá Láska Alergia, hojenie, svrbenie - podporný olej 100 ml

Kód: DL-AHS-100
6 hodnotení
13,90 €
Momentálne nedostupné

Podporuje hojivé procesy, pôsobí antifungálne a antibakteriálne. Napomáha liečbe a hojeniu rán a zranení rôzneho pôvodu. Odstraňuje nepríjemné pocity svrbenia. Zmierňuje prejavy rôznych alergií. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Intenzívny liečebný olej pre psíkov na votretie do kože.

Hojivý, proti svrbeniu a pri alergii

Podporuje hojivé procesy, pôsobí antifungálne a antibakteriálne. Napomáha liečbe a hojeniu rán a zranení rôzneho pôvodu. Odstraňuje nepríjemné pocity svrbenia. Zmierňuje prejavy rôznych alergií. Esenciálne oleje a rastlinné oleje nezaťažujú organizmus a okrem plnenia hlavného cieľa tiež napomáhajú celkovému zdravotnému a psychickému stavu psa a tiež posilňujú jeho imunitu a centrálny nervový systém. 

Zloženie:

100% silice: harmanček lekársky, semená mrkvy, levanduľa, niaouli; mandľový olej, ľanový olej, extrakt z grepových jadier, vitamín E. Prípravok obsahuje len prírodné látky. Neobsahuje žiadne chemické rozpúšťadlá a konzervanty. 

Dávkovanie:

2 - 7 kg = 1 čajová lyžička (5 ml)

8 - 17 kg = 2 čajové lyžičky (10 ml)

18 - 40 kg = 3 čajové lyžičky (15 ml)

Raz denne odlejte potrebné množstvo do dlane a jemne, ale dôkladne votrite do kože v oblasti krvného riečišťa. Vhodné miesta sú v podpazuší, na vnútorných stranách stehien, na bruchu, na koreni chvosta, medzi ušami.

Užívajte trvalo alebo do vymiznutia ťažkostí. V prípade potreby môžete raz týždenne dávkovanie jednorazovo zvýšiť a to až trojnásobne. 
U niektorých psíkov môže byť dávkovanie nižšie. U prírodných prípravkov časom sami nájdete optimálne minimum pre preventívnu údržbu. 

Množstvo zmesi potrebné pre vhodnú dávku spoznáte aj podľa toho, ako je zmes absorbovaná kožou. Ak sa zmes do kože rýchlo vsakuje, je to znamením toho, že účinné látky sú prijímané a organizmus ich vyhodnocuje ako prospešné. Ak sa zmes nevsakuje, je dávka zbytočne vysoká voči danému stavu, prípadne sa jedná o nevhodne vybranú zmes oproti diagnóze. 

Prvé účinky (pôsobenie na limbický systém psa) môžete pozorovať už pri aplikácii. Účinok sa stupňuje s dobou používania až do optima. Plné pôsobenie prípravku môžete zaznamenať približne po 1 mesiaci užívania. V čase, keď dosiahnete požadovaný stav psa, sa môžete pokúsiť znížiť dávkovanie. Ďalší 1 mesiac aplikujte len raz za dva dni až dvakrát týždenne. V priebehu ďalšieho mesiaca môžete dávkovanie opäť znížiť na dávku 1 týždenne. V tomto režime môžete užívať bez obmedzenia ľubovoľne dlhú dobu.

Užívaním prípravku dodávate organizmu vášho psa dôležité látky, posilňujete jeho centrálny nervový systém a imunitný systém. 

V prípade dlhodobého užívania pre udržiavanie stavu nezabudnite po každom mesiaci užívania urobiť týždňovú prestávku v užívaní. Je to vhodné pre občasné celkové prečistenie organizmu. Toto obdobie môžete využiť tiež pre niektorý z revitalizačných programov (denný program a diéta). 

Po ukončení pravidelnej terapie uchovajte zvyšok zmesi vo fľaštičke v chlade a tme. Môžete ju používať v kritických situáciách alebo prostredí. 

Ako je to vlastne s ďalším priebehom užívania? A čo úspešnosť - podarí sa vyliečiť všetky prípady?

Tento olej je v niektorých (dalo by sa povedať v mnohých) prípadoch jedinečný a prinesie úľavu, ktorú márne hľadáme u bežných pokusov (všetko to sú len pokusy, neexistuje jasne dané riešenie), alebo ju získame len za cenu užívania farmaceutických prípravkov, ktoré sú pre psí organizmus náročné a zaťažujúce. Ale tento úspech v podobe dlhodobého zlepšenia rozhodne neplatí v sto percentách a u všetkých psíkov.

Možno vám to nepríde, že to sú závratne vysoké čísla, ale my sme na doterajšie výsledky po piatich rokoch celkom pyšní.

  • U 17% zo sledovaných psíkov sa podarilo pomocou oleja vyliečiť kožný problém dlhodobo a po špecificky dlhej dobe užívania nebolo nutné liek užívať ani v preventívnom dávkovaní.
  • U 39% psíkov zo sledovanej skupiny došlo k dlhodobému zlepšeniu, ale je nutné ďalej užívať olej v preventívnom subjektívnom dávkovaní.
  • U 25% psíkov došlo len ku krátkodobému zlepšeniu
  • Zvyšná skupina sú psy rezistentné alebo len so zanedbateľným zlepšením

V žiadnom prípade nedošlo k zhoršeniu stavu postihnutia alebo jeho prejavov.

U viac ako 40% psíkov dochádza v prvých dvoch dňoch užívania ku krátkodobým reakciám: prejavy ľahkého zateplenia v postihnutých miestach, začervenanie postihnutých miest a podobne. Nejedná sa o nebezpečné prejavy, hoci môžu byť krátkodobo nepríjemné.

Sledovaná skupina zahŕňa 297 psíkov, ktorí dostávali prípravok Hojivý, proti svrbeniu a pri alergii v období 04/2011 - 02/2013

Olej pre podporu liečby Hojivý, proti svrbeniu a pri alergii pracuje v dvoch úrovniach. Krátkodobé pôsobenie prípravku je veľmi dôležité, pretože pripravuje dobré zázemie pre následné hĺbkové pôsobenie. Po zhruba troch dňoch užívania lieku dôjde k upokojeniu prejavov choroby či problému. V tejto "špičke" krátkodobého pôsobenia je najväčšia šanca, že organizmus psíka a orgán kože začnú správne pracovať. Ak sa toto nepodarí v prvej špičke (pri prvom upokojení), môže sa tak stať v druhej vlne krátkodobého pôsobenia. Ale je namieste povedať, že tieto šance budú menšie ako pri prvom zlepšení. Po krátkom navráteniu do pôvodného stavu sa stav začína opäť mierne zlepšovať. Buď toto zlepšenie bude dlhodobé alebo dôjde aspoň na niekoľko týždňov či mesiacov k upokojeniu a psík si môže od problému odpočinúť.

Nemôžeme garantovať stopercentný úspech oleja, ale aj tak si myslíme, že ten pokus stojí za to. Je potrebné dodať, že užívaním prípravkov nemôžete nijako ohroziť zdravie psíka (pokiaľ netrpí vážnejším ochorením obličiek) a vždy užívaním tohto oleja urobíte niečo prospešného pre zdravie a imunitu psíka.

DÔLEŽITÉ: 

Pred použitím vždy pretrepte! • Chráňte pred svetlom, teplom a vlhkom. • Uchovajte mimo dosahu detí. • Nepoužívajte na mačky. • Nevtierajte do kože na priamom slnku.

Kontraindikácie a zvláštne situácie:   

  • Prípravok nemôžu užívať psíkovia s ochorením obličiek a pečene.
  • Iné vážne ochorenia - užití lieku konzultujte so svojím veterinárnym lekárom.
  • Gravidita, dojčenie - od zistenia gravidity prestaňte s užívaním prípravku. Začnite znovu s užívaním až po ukončení dojčenia!

Ak je váš psík krátko po operácii, môžete začať s užívaním prípravku ihneď po zrastu jaziev.

Prípravok obsahuje olej z ľanových semien (4 ml v 100 ml balení a 8 ml v 200 ml balení). Pri aplikácii na vnútornej strany stehien a na bruško sa môže objaviť neškodná reakcia v podobe mierneho prehriatie v mieste aplikácie. Ak sa tejto reakcii chcete vyhnúť, vtierajte zmes skôr na koreni chvosta a medzi ušami, respektíve v zátylku. 

Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o srsť a kožu
Zvieratko: Pes
Objem: 100 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Dokonala-Laska

Zvieratá samé v prírode vyhľadávajú pre ne užitočné byliny. Napríklad psovité a mačkovité šelmy majú výskyt bylín vo svojom teréne zmapovaný a podľa potrieb sa na tieto miesta vracajú a vytierajú si tu kožuch a pod. Možno aj u vášho psíka ste si všimli podobné tendencie.

Dokonalá láska pomáha domácim zvieratám k návratu k prírodným zdrojom zdravia a psychickej pohody. Zvieracia aromaterapia prešla v 20. storočí rýchlym vývojom, ktorý tesne nasledoval pokroky v aromaterapii pre človeka. Dnes je zvieracia aromaterapia bežnou výbavou chovateľov a psíčkarov predovšetkým v USA a v Kanade, ale aj v Európe sa dostáva právom na výslnie záujmu milovníkov zvierat.

Dokonalá láska je značka prírodných aromaterapeutických prípravkov vyvinutých v spolupráci s veterinármi, aromatológmi a odborníkmi na psychológiu zvierat. Dokonalá láska zhŕňa skúsenosti z vývoja aromaterapie a potrieb chovateľov a psíčkarov. Ešte nikdy nebola aromaterapia tak pohodlná a príjemná pre vás i pre vášho psíka!