Plánovaná dovolenka: 17.7. - 22.7.2024. V tomto období nebude možný osobný odber, neodosielame balíčky a nefunguje zákaznícky servis. Objednávky prijímame nepretržite a venovať sa im budeme postupne od 23.7.2024. Ďakujeme za pochopenie.

Alavis Multivitamín pre psy a mačky 60 g

Kód: ALV-OBC024087
Novinka
1 hodnotenie
Značka: Alavis
11,90 € 19,83 € / 100 g
Skladom do 24 hodín

Jedinečný komplex obsahujúci aminokyseliny, vitamíny, minerálne látky, rastlinný extrakt, vlákninu a bakteriálnu kultúru Lactobacillus acidophilus.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Veterinárny prípravok Alavis Multivitamín je vhodný pre psíkov aj mačičky. Obsahuje množstvo dôležitých vitamínov a minerálov spoločne s prebiotikami a probiotikami pre zdravé črevá. Možno podávať preventívne proti vzniku ochorenia, ako doplnok liečby alebo v období rekonvalescencie. Pomáha proti starnutiu organizmu, posilňuje imunitný systém, podporuje vitalitu a pomáha bojovať proti oxidačnému stresu, ktorý stojí za vznikom mnohých ochorení.

Zloženie: 

L-karnitín 100 mg, taurín 100 mg, Ginkgo biloba 40 mg, vitamín B3 (niacín) 100 mg, vitamín B1 10 mg, vitamín E 100 UI, zinok 10 mg, selén 10 µg, Lactobacillus acidophi inulín 310,5 mg.

Odporúčame podávať:

- u staršieho psa pre zmiernenie prejavov staroby, lepšiu vitalitu a prevenciu kognitívnych porúch

- pri rekonvalescencii a zhoršeného príjmu potravy

- pri akútnych aj chronických zápaloch zažívacieho traktu (napr. pri gastroenteritíde, parazitárnom ochorení)

- pre podporu kardiovaskulárneho systému

- pre podporu srdcovej aj kostrovej svaloviny

- pre zníženie rizika vzniku degeneratívneho ochorenia sietnice u mačiek príčinou nedostatku taurínu

- pre psy a mačky s cukrovkou na podporu kondície ako podpora pri liečbe regenerácie pečene

- ako prevencia poškodenia buniek voľnými kyslíkovými radikálmi a oxidačným stresom (napr. pri zápaloch, diabete, poruchách plodnosti, poruchách zraku a pod.) 

Účinné látky obsiahnuté v 1 g:

L-karnitín 100 mg, taurín 100 mg, ginkgo biloba 40 mg, vitamín B3 (niacín) 100 mg NIE, vitamín B1 10 mg, vitamín E 100 UI α-TE, zinok 10 mg, selén 10 µg, Lactobacillus acidophilus 2, mg, inulín 310,5 mg. 

L-karnitín pomáha premeniť tuk na využiteľnú energiu a je nevyhnutný pre správnu funkciu srdca, mozgu a svalov.

Taurín je nevyhnutný pre kardiovaskulárny systém a správny vývoj a funkciu kostrového svalstva, sietnice a centrálnej nervovej sústavy. Mačkám v tele chýba dôležitý enzým na produkciu taurínu a musí ho prijímať v potrave (jeho nedostatok môže viesť k degenerácii sietnice až slepote).

Ginkgo biloba rozširuje cievy a slúži ako prevencia náhlych mozgových príhod, proti infarktu a proti poškodeniu buniek pri degeneratívnych ochoreniach.

Vitamín B3 sa významne podieľa na metabolizme sacharidov, lipidov a proteínov, na energetickom metabolizme a správnom fungovaní imunitného systému.

Vitamín B1 je dôležitý pre energetický metabolizmus, nervový systém a udržuje optimálny stav nervového tkaniva a srdcovej svaloviny.

Vitamín E je významný antioxidant, ktorý chráni bunkové membrány pred poškodením voľnými kyslíkovými radikálmi a pomáha tak spomaľovať starnutie, pôsobí preventívne proti nádorovým ochoreniam, podporuje činnosť nervovej sústavy a je dôležitý pre vývoj svalstva.

Zinok je dôležitou súčasťou niekoľkých enzýmov, ktoré sa podieľajú na metabolizme bunky, na regulácii rýchlosti bunkového delenia, bunkovej aktivity a bunkového zrenia.

Selén svojou antioxidačnou aktivitou chráni bunky organizmu a znižuje tak riziko vzniku nádorového ochorenia, pôsobí priaznivo na imunitný a kardiovaskulárny systém, znižuje riziko infarktu a cievnych ochorení.

Inulín je črevné prebiotikum s účinkom podobným vláknine, ktoré slúži ako zdroj energie pre symbiotické črevné baktérie.

Lactobacillus acidophilus je probiotická baktéria, ktorá podporuje rast prospešných baktérií a potláča tie škodlivé. Zlepšuje trávenie, napomáha pri zažívacích ťažkostiach a stimuluje imunitný systém. 

Odporúčané dávkovanie:

1 odmerka = 350 mg.

Hmotnosť psa/mačky

Denná dávka

1 - 5 kg

1,5 odmerky

5 - 10 kg

 3 odmerky

10 - 20 kg

6 odmeriek

20 - 35 kg

 9 odmeriek

35 - 50 kg

12 odmeriek

50 - 65 kg

15 odmeriek

65 - 80 kg

18 odmeriek

80 a viac kg

21 odmeriek


Prášok sa podáva denne podľa odporúčaného dávkovania do papule zvieraťa, s malým kúskom potravy, prípadne je možné prášok nasypať do krmiva. Pri súčasnom užívaní s antibiotikami podávajte prípravok s odstupom 2 hodín. Pred použitím pretrepať. 

Upozornenie:

Prípravok nie je náhradou veterinárnej starostlivosti a liečiv odporúčaných veterinárnym lekárom. Len pre zvieratá. 

Balenie:

60 g, odmerka.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky k výžive
Zvieratko: Pes, Mačka
Balenie: 60 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: