Plánovaná dovolenka: 17.7. - 22.7.2024. V tomto období nebude možný osobný odber, neodosielame balíčky a nefunguje zákaznícky servis. Objednávky prijímame nepretržite a venovať sa im budeme postupne od 23.7.2024. Ďakujeme za pochopenie.

Dokonalá Láska Ľanový olej s vitamínom E

Kód: DL-A01500 DL-A011000 Zvoľte variant
2 hodnotenia
16 € 30,90 € od 16 €
3 - 7 pracovných dní 3 - 7 pracovných dní Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Užívanie ľanového oleja má blahodarný vplyv na zvierací organizmus. Napomáha správnej činnosti centrálnej nervovej sústavy a mozgu. Má tiež priaznivý vplyv na krvný obeh, činnosť srdca, kvalitu srsti a stav kože.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Láska A01 Lněný olej s vitaminem E. 

Užívanie ľanového oleja má blahodarný vplyv na zvierací organizmus. Napomáha správnej činnosti centrálnej nervovej sústavy a mozgu. Má tiež priaznivý vplyv na krvný obeh, činnosť srdca, kvalitu srsti a stav kože. Vďaka svojim vlastnostiam je mimoriadne vhodný pre ošetrenie citlivej pokožky trpiacej na časté podráždenie, alergie a ekzémy. Podporuje zlepšenie zdravotného stavu pri zápaloch rôzneho charakteru. Užívanie ľanového oleja s vitamínom E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Spôsob použitia:

Vnútorné užívanie:

Olej sa podáva zamiešaný do krmiva v dávke 1 ml na 2 kg živej hmotnosti zvieraťa na deň. Pre optimálny efekt doporučujeme podávať dlhodobo. Dávkovanie v prípade vážnych diagnóz môže byť po konzultácii s veterinárnym lekárom individuálne upravené.

Vonkajšie užívanie:

Olej nakvapkáme do dlaní a potom jemne votrieme do srsti alebo pokožky zvieraťa. Používame podľa potreby.

infografika-lneny-olej-06012023-SK.001-768x743

Ako čo najlepšie využiť silu ľanového oleja:

Ľanový olej (aj semienko) je vhodné konzumovať spolu s potravinami bohatými na bielkoviny, ktoré obsahujú síru (syry, orechy, cibuľa, pór, cesnak, pažítka). Najlepšie na zmiešanie je cottage cheese alebo tvaroh, prípadne kefír. Tuky sa totiž stanú vo vode rozpustné len vtedy, ak sa zlúčia s bielkovinami, čím sa zvýši ich vstrebateľnosť. V prípade alergie na kravské mlieko je možné na prípravu použiť aj mliečnu bielkovinu kozieho pôvodu.

Postup:

Ľanový olej a tučná bielkovina v pomere 1:2. Jeden diel ľanového oleja zmiešate s dvoma dielmi tvarohu, cottage syra alebo kvalitného jogurtu. Optimálne pridajte do zmesi aj jeden diel čerstvo podrvených tmavých ľanových semien. Vzniknutú zmes podávajte denne na vnútorné užívanie.

Dávkovanie:

Dávkovanie pri preventívnom užívaní:

Malý pes: 1 polievková lyžica
Stredne veľký pes: 2 polievkové lyžice
Veľký pes: 3 polievkové lyžice
Mamutie plemená a dospelí ľudia: 4 polievkové lyžice

Dávkovanie pri podpore liečby:

Malý pes: 2 polievkové lyžice
Stredne veľký pes: 4 polievkové lyžice
Veľký pes: 6 polievkových lyžíc

Ďalší benefit lignanov obsiahnutých v ľanovom oleji a semene:

  • Pri nerovnováhe pohlavných hormónov estrogénového typu a s tým súvisiacich problémoch
  • Pri rakovine mliečnej žľazy
  • Pri rakovine prostaty

Lignany obsiahnuté v semene a oleji sú po konzumácii a premene na cicavčie lignany enterolaktón a enterodiol absorbované črevnou sliznicou do krvného obehu. Cicavčie lignany viazané na bunky celého tela estrogénovými receptormi redukujú účinok estrogénu tým, že blokujú receptory aktivujúce hormóny. A navyše sa má za to, že tieto látky vyvolávajú zvýšenú produkciu pohlavných hormónov, ktoré na seba viažu globulín. Je to práve globulín, ktorý riadi celkový účinok a vplyv samičích estrogénov. Pohlavný hormón, ktorý na seba viaže globulín (SHBG) reguluje hladinu estrogénu tým, že uľahčuje vylučovanie nadbytočného estrogénu z organizmu. Lignany sú pokladané za modulátory estrogénu, pretože vyrovnávajú činnosť estrogénu ako slabo estrogénnym, tak antiestrogénnym účinkom.

Upozornenie:

Olej na vnútorné aj vonkajšie použitie. Veterinárny prípravok. Prípravok je určený pre spoločenské zvieratá.

Doba použitelnosti: 6 mesiacov od dátumu výroby

Číslo schválenia: 016-17/C

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky k výžive
Zvieratko: Pes

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Dokonala-Laska

Zvieratá samé v prírode vyhľadávajú pre ne užitočné byliny. Napríklad psovité a mačkovité šelmy majú výskyt bylín vo svojom teréne zmapovaný a podľa potrieb sa na tieto miesta vracajú a vytierajú si tu kožuch a pod. Možno aj u vášho psíka ste si všimli podobné tendencie.

Dokonalá láska pomáha domácim zvieratám k návratu k prírodným zdrojom zdravia a psychickej pohody. Zvieracia aromaterapia prešla v 20. storočí rýchlym vývojom, ktorý tesne nasledoval pokroky v aromaterapii pre človeka. Dnes je zvieracia aromaterapia bežnou výbavou chovateľov a psíčkarov predovšetkým v USA a v Kanade, ale aj v Európe sa dostáva právom na výslnie záujmu milovníkov zvierat.

Dokonalá láska je značka prírodných aromaterapeutických prípravkov vyvinutých v spolupráci s veterinármi, aromatológmi a odborníkmi na psychológiu zvierat. Dokonalá láska zhŕňa skúsenosti z vývoja aromaterapie a potrieb chovateľov a psíčkarov. Ešte nikdy nebola aromaterapia tak pohodlná a príjemná pre vás i pre vášho psíka!