5 prírodných riešení alergií u psov

5-prirodnych-rieseni-alergii-u-psov-titRôznymi alergiami v súčasnosti trpí pomerne veľa psov. K alergickej reakcii dochádza, keď imunitný systém psa nadmerne reaguje na tzv. „spúšťače“  vo svojom prostredí.

Veľa sa hovorí  o potravinových alergiách, kedy je spúšťačom nejaká zložka v potrave psa, ale alergie na blšie výlučky a na faktory životného prostredia sú v skutočnosti u psov častejšie.

Čo spôsobuje environmentálne alergie u psov? Najčastejšie spúšťače sú pele rastlín a stromov, prach, plesne alebo iné látky vo vzduchu. 

Pri alergii na potravu je riešením odstránenie problémovej položky z potravy psa, ale zbaviť sa environmentálnych spúšťačov a držať psa v prostredí bez alergénov, väčšinou nie je možné. 

Klasická veterinárna medicína má pre liečbu alergií u psov svoje odporúčania a postupy, ale existujú aj prírodné riešenia, ktoré môžu pomôcť zmierniť nepríjemné prejavy tohto ochorenia.

5 prírodných riešení alergií u psov:

1. Kravské kolostrum

Kravy produkujú kolostrum (mledzivo) v prvom mlieku okamžite po narodení teľaťa. To pomáha teľatám budovať si vlastnú imunitu a môže pomôcť posilniť aj imunitu psa a zvládnuť tak jeho alergiu.

[Tip:] cdVet Kolostrum

2. Jablčný ocot

Surový, organický jablčný ocot môže zmierniť alergické svrbenie. Pomáha tiež zbaviť sa škodlivých alergénov.

Jedným z najbežnejších prejavov alergií na spúšťače zo životného prostredia u psov je svrbenie labiek. Je to zvyčajne kvôli ich neustálemu vystaveniu alergénom.

Vyskúšajte kúpeľ labiek psa, ktorý mu pomôže:

  • Zmiešajte dva diely vody a jeden diel jablčného octu do vedra alebo vane.
  • Namočte labky na päť minút.
  • Neoplachujte, ale po nasiaknutí labky dobre vysušte.

3. Byliny

Existujú byliny, ktoré majú antialergické vlastnosti:

li Žihľava

Listy žihľavy môžete usušiť a pripraviť z nich čaj. Čerstvé listy žihľavy môžete opražiť na panvici s kokosovým olejom a pridávať k jedlu svojho psa.

Pre lokálnu úľavu urobte obklad: zriedenú tinktúru alebo čaj zo žihľavy nalejte na čistú bavlnenú tkaninu a prikryte postihnuté miesto .

li Astragalus (Kozinec blanitý)

Astragalus pomáha posilňovať imunitný systém a zmierňuje príznaky alergie. Predáva sa v prášku, kapsulách alebo ako tinktúra.

4. Omega-3 mastné kyseliny

Výskum ukazuje, že omega-3 mastné kyseliny pomáhajú regulovať zápalovú reakciu, ktorá spôsobuje alergie.

Omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA nájdete v mastných rybách, takže makrely a sardinky sú dobrou voľbou na kŕmenie, ale omega-3 mastné kyseliny je možné podávať psovi aj vo forme výživových doplnkov:

Energy Omegavet 30 ml

Canvit BARF Salmon Oil 500 ml

Himalaya Furglow Liquid 200 ml

5. Kvercetín

Keď organizmus psa dôjde do kontaktu s nejakým alergénom, uvoľní histamín. Histamín prispieva k zápalu, sčervenaniu a podráždeniu. Kvercetín (bioflavonoid) obsahuje antihistamínové zlúčeniny, ktoré môžu zastaviť túto produkciu. Výskumy ukazujú, že kvercetín môže skutočne vypnúť produkciu histamínu. Môže tiež zastaviť tvorbu zápalových molekúl a zabrániť svrbeniu.

Kvercetín obsahujú niektoré druhy ovocia a zeleniny: jablká, banány, brokolica, cesnak, petržlen. Môžete ich pridať do stravy svojho psa, alebo mu môžete podávať prírodný doplnok stravy  s obsahom kvercetínu Histamin Control.

Pozor: doplnok stravy s obsahom kvercetínu však nepodávajte dlhodobo a úplne sa vyhnite jeho podávaniu psom s ochorením obličiek.

5-prirodnych-rieseni-alergii-u-psov

Ďalšie tipy na riešenie environmentálnych alergií u psov:

  • Kŕmte psa kvalitnou stravou, aby ste posilnili zdravie čriev a zlepšili prirodzenú imunitu psa.
  • Podávajte pravidelne probiotiká.
  • Často vymieňajte filter v čističke vzduchu.
  • Počas vysávania zatvorte psa v inej miestnosti. Vysávanie môže rozvíriť alergény a zhoršiť u neho prejavy alergie.
  • Po návrate z prechádzky, hlavne v letnom období, kedy kvitnú rôzne rastliny, psa osprchujte čistou vlažnou vodou. Zbavíte ho tak alergénov zachytených na jeho srsti.
  • Vymeňte chemické čistiace prostriedky za prírodné čističe. Ochránite tak vášho psa pred škodlivými prísadami v čistiacich prostriedkoch, ktoré tiež môžu spôsobiť alergie.
  • Na zmiernenie príznakov alergie a podporu imunity a zdravia kože sú vhodné aj tieto prírodné produkty:

cdVet Avokádový sprej proti svrbeniu

cdVet Vitalita srsti a kože

Dokonalá Láska Alergia, svrbenie, podpora hojenia - šampón 100 ml

Dokonalá Láska Alergia, hojenie, svrbenie - podporný olej 200 ml

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie