cdVet Micro Mineral

Kód: CDV-33312 CDV-3331 CDV-3332 CDV-3333 CDV-33323 CDV33324 Zvoľte variant
16 hodnotení
Značka: cdVet
ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO
cdvet micro mineral 60
12,90 € 14,90 € 20,90 € 29,90 € 62,90 € 82,90 € od 12,90 €
Skladom Skladom Skladom 3 - 7 pracovných dní 3 - 7 pracovných dní 3 - 7 pracovných dní Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Minerálne krmivo, ktoré obsahuje 100% prírodné prísady ako napr. hnedé riasy (kelp / Ascophyllum nodosum), zvápenatené riasy (lithothamnium), extrahované hroznové jadierka či pivovarské kvasnice a sladový kvet. Optimálne dopĺňa výživu v oblasti mikrovýživných látok.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Minerálne krmivo - 100% prírodné, osvedčená receptúra: vitamíny, minerály, stopové prvky

cdVet Micro Mineral - Ide o minerálne krmivo, ktoré obsahuje 100% prírodné prísady ako napr. hnedé riasy (kelp / Ascophyllum nodosum), zvápenatené riasy (lithothamnium), extrahované hroznové jadierka či pivovarské kvasnice a sladový kvet. Optimálne dopĺňa výživu v oblasti mikrovýživných látok.

Osvedčený koncept - cdVet MicroMineral už viac ako 10 rokov preukazuje schopnosť zásobiť základnými minerálmi, stopovými prvkami a vitamínmi. Vďaka prírodným a ľahko vstrebateľným živinám dokáže tento produkt účinne zabrániť nedostatku. Deficity v tejto oblasti môžu vznikať napr. pri dlhodobom kŕmení hotovými krmivami, pretože priemyselné a tepelné spracovanie mnoho látok poškodzuje, mení alebo ničí. Ako ďalšiu príčinu nedostatku možno uviesť napr. vyčerpanú poľnohospodársku pôdu, neprirodzené poľnohospodárstvo. Syntetické látky potom nedokážu tento nedostatok kompletne vyvážiť. MicroMineral je vhodným doplnkom nielen k Barf, ale aj ku konzervám či granulám. 

Rastlinné zložky - Vďaka rastlinnému pôvodu obsiahnutých komponentov nedochádza k dodatočnej záťaži detoxikačných orgánov, čo umožňuje optimálne prirodzené zaopatrenie vápnikom, horčíkom, celým komplexom životne dôležitých stopových prvkov a alginátov.

Tip - Prírodné B-vitamíny, biotín, vápnik a jód sú dôležité napr. pre dobré trávenie, pre zdravú pokožku a srsť a pre zdravý imunitný systém.

Zloženie:

Vápenaté morské koraly, pivovarské kvasnice, sladový kvet (obilné klíčky), morské riasy, extrakt z jadier hroznového vína.

Pridané látky: ŽIADNE

Poznámka: Doplnok výživy cdVet Micro Mineral neobsahuje žiadne syntetické pridané látky (umelé vitamíny, umelé minerálne látky, plnivá, konzervanty a pod.). Je zmiešaním zhotovený iba len z čisto prírodných komponentov. Preto nemá vedľajšie účinky a nehrozí nebezpečenstvo z jeho nechceného predávkovania.

Vápnik z vodných rias a hnedé morské riasy

Zvápenatelé morské riasy sú zdroj vápnika a spolu s hnedými chaluhami (zdroj sodných, draselných, horečnatých a vápenatých solí) dodávajú organizmu vo veľmi širokom spektre stopové prvky a minerálne látky ako napríklad: biotín, kalcium, mangán, jód, molybdén, zinok, meď, selén, algináty a iné.

Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice optimálne zaopatrujú organizmus B-vitamínmi (B1, B2, B5, B6, H, K, PP) a biotínom (vitamín H), ktoré významne podporujú dobré trávenie a dodávajú mnoho ďalších stopových prvkov.

Analytické zložky a obsahy:

Vápnik 18,3% • horčík 1,25% • draslík 0,65% • fosfor <0,25% • sodík 0,65% • popol nerozpustný v kyseline soľnej 4,0%.

Nedostatok prírodných vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov v krmivách

Pri kŕmení extrudovanými granulami

Pri kŕmení psov a mačiek len hotovými krmivami (extrudované granule a konzervy) dochádza v organizme k nedostatku prírodných stavebných látok (vitamíny, minerálne látky, stopové prvky). Príčinou je ich termické spracovanie (tlakové varenie, teplovzdušné sušenie + horúce extrudovanie), pri ktorom je veľká časť prírodných vitamínov, stopových prvkov a minerálnych látok poškodená, zničená alebo spečením uzavretá.

Syntetické vitamíny, syntetické minerálne a iné umelo vyrobené látky, ktoré sa do krmív po termickom spracovaní následne pridávajú, však chýbajúce látky, ktoré organizmus potrebuje v prírodnej podobe a v celom širokom spektre, nenahradia (prírodu nemožno nahradiť). Prírodné mikrovýživné látky sa oproti tým umelým nachádzajú ešte v ďalších väzbách napr. s bioflavonoidmi, rôznymi bielkovinami, aminokyselinami, so sacharidmi či tukmi. Oproti tomu pri umelých prvkoch často dochádza k tzv. nútenej resorpcii, pretože ich väzby sú voľné, otvorené.

Pri kŕmení vareným alebo surovým mäsom

Pri kŕmení veľmi krátko povarenými potravinami (mäso, ryža, cestoviny, zemiaky) dodáme organizmu časť, a pri kŕmení surovou výživou BARF (mäso, kosti, zelenina, ovocie, vajcia) potom organizmu dodáme veľkú časť prírodných stavebných látok.

Prírodné živiny chýbajú v potravinovom reťazci

Všeobecným problémom súčasných potravín a krmív je nedostatok vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov (je ich málo a niektoré úplne chýbajú). V potravinovom reťazci (rastlinná výroba, mäso, mlieko, vajcia a iné) z dôvodu vyčerpanej poľnohospodárskej pôdy (je v nej málo živín), génovej manipulácie obilnín a kŕmnych plodín pre hospodárske zvieratá (aby rýchlejšie rástli) a z dôvodu neprírodnej výživy (kŕmna kukurica a granule miesto trávy) hospodárskych zvierat (pre rýchlejší rast do jatočnej hmotnosti) varovne stúpa nedostatok vitamínov, stopových prvkov a minerálnych látok, ktoré sú pre organizmus našich zvierat nenahraditeľné.

cdVet Micro Mineral je dôležitý doplnok výživy

Z vyššie popísaných dôvodov cdVet Micro Mineral pre doplnenie veľmi širokého spektra chýbajúcich prírodných vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov podávame ku všetkým druhom krmív. Ako doplnok výživy pridávame cdVet Micro Mineral k hotovým krmivám (suché granulované, konzervy, kapsičky), k varenej strave a tiež k surovej výžive (BARF).

Možné následky nedostatku prírodných vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov

 • oslabená imunita
 • predčasné starnutie
 • nadmerná tvorba lupín
 • kostné a kĺbové ťažkosti
 • matná alebo lámavá srsť
 • požieranie trávy, špiny či exkrementov
 • vypadávanie srsti alebo nadmerné pĺznutie
 • reprodukčné problémy a vývojové chyby šteniat
 • porušené nervy (nevyrovnanosť, nepokoj, zlá koncentrácia)

Odporúčané dávkovanie na jeden deň

Bežné dávkovanie

Pri pravidelnom podávaní pridávame denne do krmiva 1,5 odmerky cdVet Micro Mineral na 10 kilogramov telesnej hmotnosti psa. Zarovnaná odmerka, ktorá je vnútri dózy = cca 2 gramy. Odporúčaná dávka pre bežne veľké mačky je zhruba 1 odmerka.

Dávkovanie pri chorobe

Ak začíname podávať cdVet Micro Mineral pri riešení zdravotného problému, tak pre rýchle vyrovnanie deficitu podávame v prvých 2-3 týždňoch vo vyššom dávkovaní (2-3 x viac).

Do misky vedľa krmiva?

Áno. Skúsení chovatelia dávávají cdVet Micro Mineral v nekovovej miske vedľa krmiva a pes (mačka) sa sám obsluhuje. Ak naučíme svojho psa alebo mačku na tento spôsob samoobsluhy, potom si naše zviera zoberie len množstvo, ktoré skutočne potrebuje.

Navyše tak ušetríme manipulačný čas s dávkovaním a pridávaním do krmiva. Samoobslužným podávaním navyše často zefektívnime spotrebu Micro Mineral.

Mimoriadna potreba prírodných minerálnych látok a stopových prvkov nastáva:

 • Pri kŕmení psov a mačiek len hotovými krmivami
 • V tele matky pred narodením šteniat
 • V období vývoja šteňaťa a jeho dospievania
 • Pri ťažkostiach zo srsťou a pri kožných problémoch
 • Pri alergických problémoch
 • Pri problémoch s metabolizmom
 • U starších psov a mačiek
 • Pri výmene srsti
 • V strese

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky k výžive
Zvieratko: Pes, Mačka
Hmotnosť: 60 g / 150 g / 500 g / 1000 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Logo-klein

Zámerom firmy cdVet je, aby sa pomocou prírodných produktov pre zvieratá znižovalo používanie antibiotík, kortikoidov, chemických antiparazitík a iných syntetických látok. Prírodné produkty môžu pri liečbe a chove zvierat nahradiť syntetické lieky. Okrem pozitívnych účinkov na zdravie zvierat sa tým zníži aj zaťaženie životného prostredia celkovo. Ochrana zdravia zvierat a ľudí sa začína zdravou prírodnou výživou a prírodnými produktmi pre zdravie a starostlivosť.

Produkty značky cdVet sú zložené výhradne z najkvalitnejších surovín od dodávateľov, ktorí rozumejú prirodzenému zdraviu. Kritériom výberu surovín je len kvalita, čo má svoju cenu. Umenie tvoriť funkčné receptúry na základe poznatkov príčin chorôb a možností uzdravenia je tajomstvom terapeutického úspechu produktov cdVet. Trvalý rast predajov potvrdzuje spokojnosť užívateľov s pomerom Cena / Prínos.