Plánovaná dovolenka: 17.7. - 22.7.2024. V tomto období nebude možný osobný odber, neodosielame balíčky a nefunguje zákaznícky servis. Objednávky prijímame nepretržite a venovať sa im budeme postupne od 23.7.2024. Ďakujeme za pochopenie.

Specific COD Skin Function Support 3x4 kg + Háčik na vyberanie kliešťov zadarmo

Kód: SPC-C01721-02073
+ Darček
6 hodnotení
Značka: Specific
ZADARMOZADARMO
specific cod skin function support 3x4 kg
91,99 €
Skladom do 24 hodín

Alergická dermatitída vyvolaná atopiou alebo alergiou na blšie uhryznutie. Rekonvalescencia, po chirurgickom výkone, kachexia (súvisiace napr. s rakovinou alebo s ochorením srdca) a anorexia. Srdcové zlyhanie (bez súčasného postihnutia obličiek). Problémy kože a srsti reagujúce na podanie vyšších hladín omega 3 a omega 6 mastných kyselín, vitamínov a minerálov.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Alergická dermatitída vyvolaná atopiou alebo alergiou na blšie uhryznutie. Rekonvalescencia, po chirurgickom výkone, kachexia (súvisiace napr. s rakovinou alebo s ochorením srdca) a anorexia. Srdcové zlyhanie (bez súčasného postihnutia obličiek). Problémy kože a srsti reagujúce na podanie vyšších hladín omega 3 a omega 6 mastných kyselín, vitamínov a minerálov. Imunitne podmienené poruchy a zápalové stavy reagujúce na vysoký prísun omega-3 mastných kyselín ako napr. astma, kolitída, neoplázia. Diéta pre zdravé psy nahrádzajúca štandardné krmivo. Balené v ochrannej atmosfére!

Indikácie:

 • Nežiaduce reakcie na krmivo (potravinové alergie a / alebo intolerancia) spôsobujúce kožné a / alebo tráviace ťažkosti.
 • Potravný eliminačný test.
 • Tráviace problémy napr. hnačka, vracanie a plynatosť, vyvolané malabsorpciou, maldigesciou, exokrinnou pankreatickou insuficienciou (EPI) a akútnou gastroenteritídou.
 • Syndróm zápalového ochorenia čriev (IBD).

Vlastnosti a charakteristika krmiva:

 • Unikátne vysoká hladina omega-3 mastných kyselín EPA A DHA z rybieho oleja a omega-6 mastné kyseliny GLA z borákového oleja. Tieto mastné kyseliny ovplyvňujú imunitný systém prostredníctvom inhibície syntézy eikosanoidov. Ak v tele vzniká menej zápalových eikosanoidov, reakcia precitlivenosti kože môže byť vďaka pôsobeniu týchto kyselín EPA, DHA a GLA utlmená. Preto je diéta SPECIFIC ™ CΩD Plus Support ideálne pre psov s atopiou. Obmedzená produkcia eikosanoidov môže pôsobiť tiež priaznivo u ďalších imunitne sprostredkovaných stavov ako je napr. Astma a kolitída.
 • SPECIFIC ™ CΩD Plus Support obsahuje beta glukány a zvýšenú hladinu zinku, selénu, arginínu a omega-3 nenasýtených mastných kyselín. Tieto živiny podporujú správne fungovanie imunitného systému. Beta glukány sa viažu na makrofágy a ovplyvňujú tak imunitný systém. Výsledkom ich pôsobenia je zvýšená antimikrobiálna aktivita, bunková obrana a protizápalová odpoveď.
 • Vysoký obsah energie, vysoká koncentrácia esenciálnych živín, vysoká stráviteľnosť a výborná chutnosť podporujú proces rekonvalescencie po ťažkých ochoreniach, chirurgických zákrokoch, poraneniach a obdobiach celkovej telesnej vyčerpanosti. Unikátne vysokej hladiny omega 3 - mastných kyselín sú prevenciou kachexia napr. u neoplastických procesov alebo ochorenia srdca. Zvýšené množstvo živín podporujúcich správne fungovanie imunitného systému zvyšuje rezistenciu voči infekciám.
 • Do diéty sú pridané L-karnitín a taurín na podporu správneho fungovania srdcového svalu. V kombinácii so stredne vysokým obsahom sodíka napomáha diéta obmedziť zadržiavanie vody a hypertenziu a  vysokej hladiny omega-3 mastných kyselín pôsobí preventívne pri rozvoji kachexia a arytmie. Psom s obmedzenou funkciou srdca táto diéta zabezpečí optimálnu nutričné podporu.
 • Koža je veľmi metabolicky aktívna a vyžaduje dostatočný prísun špecifických živín. Zvýšený obsah nenasýtených mastných kyselín, celkového tuku, vitamínov B-komplexu, vitamínov A a E, bielkovín, zinku a selénu podporuje zdravú kožu a srsť.

Kontraindikácie:

 • Psy s poruchami krvnej zrážanlivosti.
 • Psy s hyperlipidémiou.

Zloženie:

Pšenica, ryža, vajcia, rybia múčka, rybí olej, zemiakový proteín, minerálne látky, arginín, živočíšny tuk, kukuričný proteín, hydrolyzovaný bravčový proteín, prášková celulóza, olej z boráku lekárskeho, vitamíny a stopové prvky, semená skorocelu štiavolistý (psyllium) , taurín, L-karnitín, slnečnicový olej.

Antioxidanty: Aditíva schválená EC: BHA, BHT a propyl galát.

Neobsahuje syntetické ochucovadlá a farbivá.

Denná kŕmna dávka v gramoch:

Individuálna denná kŕmna dávka je závislá na mnohých faktoroch ako sú napr.: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobia, aktivita a pod. Odporúča sa preto priebežne monitorovať kondíciu a telesnú hmotnosť psa a kŕmnu dávku upraviť podľa jeho individuálnych nárokov a potrieb.

Dodatočné parametre

Kategória: Specific Diet Dog
Zvieratko: Pes
Veľkosť psa: Mini, Medium, Maxi
Hmotnosť: 12 kg box 3x4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

logo-specific-2

SPECIFIC ®  je komplexný rad superprémiových krmív a veterinárnych klinických diét, ktoré pomáhajú poskytnúť a vybalansovať presné nutričné potreby nielen po celú dobu života psov a mačiek, ale aj v období ich chorôb, rekonvalescencie alebo oslabenia.

Krmivá a klinické diéty SPECIFIC ® sú vyrábané v Škandinávii z čisto prírodných surovín, ktoré prechádzajú prísnou kontrolou. Vyznačujú sa tým, že neobsahujú geneticky modifikované suroviny, syntetické farbivá a ochucovadlá.