Plánovaná dovolenka: 17.7. - 22.7.2024. V tomto období nebude možný osobný odber, neodosielame balíčky a nefunguje zákaznícky servis. Objednávky prijímame nepretržite a venovať sa im budeme postupne od 23.7.2024. Ďakujeme za pochopenie.

Specific FID Digestive Support 3x2 kg + Háčik na vyberanie kliešťov zadarmo

Kód: SPC-C01760-02168
+ Darček
4 hodnotenia
Značka: Specific
ZADARMOZADARMO
specific fid digestive support 3x2 kg
58,90 €
Skladom do 24 hodín

Zmierňuje poruchy črevnej absorpcie (akútnej) a kompenzuje maldigesciu (poruchu trávenia) a/alebo exokrinnú pankreatickú insuficienciu (nedostatočnosť podžalúdkovej žľazy). Je vysoko stráviteľné a má zvýšený obsah sodíku a draslíku. Toto diétne krmivo pokrýva všetky požiadavky na výživu mačiek a prispieva k ich zdraviu.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Zmierňuje poruchy črevnej absorpcie (akútnej) a kompenzuje maldigesciu (poruchu trávenia) a/alebo exokrinnú pankreatickú insuficienciu (nedostatočnosť podžalúdkovej žľazy). Je vysoko stráviteľné a má zvýšený obsah sodíku a draslíku. Toto diétne krmivo pokrýva všetky požiadavky na výživu mačiek a prispieva k ich zdraviu.

Indikácie:

 • Akútne a chronické ochorenie tráviaceho traktu spojené s hnačkou, vracaním a / alebo plynatosťou
 • Malabsorpcia, maldigescia
 • Exokrinná pankreatická insuficiencia
 • Bakteriálne prerastanie v tenkom čreve
 • Kolitída
 • Rekonvalescencia

Vlastnosti a charakteristika krmiva:

 • Vysoká strávitelnosť diéty kompenzuje zníženú enzymatickú aktivitu čreva a tým zaisťuje optimálny príjem živín. Diéta je preto ideálna pre pacientov s ochorením tráviaceho traktu, napr. akútnou alebo chronickou hnačkou, vracaním a / alebo plynatosťou.
 • Vysoký obsah minerálov a vitamínov rozpustných v tukoch kompenzuje ich znížený príjem sliznicou čreva počas ochorenia tráviaceho traktu. Diétou sú tiež doplňované straty elektrolytov pri hnačke a vracanie.
 • Diéta obsahuje β-1,3 / 1,6-glukány z bunkovej steny kvasiniek, ktoré majú schopnosť sa viazať na receptory bielych krviniek a mobilizovať imunitný systém k rýchlejšej reakcii. Diéta Specific™ FID Digestive Support obsahuje tiež výťažok zo sušených vajec, ktorý je bohatý na vaječné imunoglobulíny. Tieto imunoglobulíny na seba v tráviacom trakte nadväzujú špecifické baktérie, vírusy a prvoky. Bráni tak adhézii týchto patogénov na stenu čreva, poškodeniu črevných klkov a následnej hnačke. Ďalej Specific ™ FID Digestive Support obsahuje mannán-oligosacharidy (MOS) . MOS sa tiež viažu na špecifické patogény a bránia ich adhézii na stenu čreva. Ďalej MOS stimulujú lokálnu imunitu tráviaceho traktu. 
 • Psyllium je rozpustná, bobtnajúca vláknina tvoriaca gél, ktorý má schopnosť absorbovať niekoľkonásobné množstvo tekutiny. Má priaznivý účinok na aktivitu čreva a ochranu črevnej sliznice. 
 • Extrakt z Yuky znižuje tvorbu zapáchajúcich plynov a tým tiež znižuje intenzitu zápachu výkalov.  

Zloženie:

Kukurica, kukuričný škrob, živočíšny tuk, ryža, rybia múčka, zemiakový škrob, vajcia (zdroj imunoglobulínov), minerálne látky (vrátane zeolitu), hydrolyzované kvasinky, vitamíny a stopové prvky, metionín, struky skorocelu štiavolistý (psyllium), repná dreň, kvasinky (zdroj β-1,3 / 1,6-glukánov a mannán-oligosacharidov), taurín, frukto-oligosacharidy, slnečnicový olej, extrakt z yuky.

Antioxidanty: Aditíva schválené EC: BHT, BHA a propylgalát. Neobsahuje žiadne umelé farbivá ani aromatické látky.

Denná kŕmna dávka v gramoch:

Individuálna denná kŕmna dávka je závislá na mnohých faktoroch ako sú napr.: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobie, aktivita a pod. Odporúča sa preto priebežne monitorovať kondíciu a telesnú hmotnosť mačky a kŕmnu dávku upraviť podľa jej individuálnych nárokov a potrieb.

Dodatočné parametre

Kategória: Specific Cat
Zvieratko: Mačka
Hmotnosť: 3x2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

logo-specific-2

SPECIFIC ®  je komplexný rad superprémiových krmív a veterinárnych klinických diét, ktoré pomáhajú poskytnúť a vybalansovať presné nutričné potreby nielen po celú dobu života psov a mačiek, ale aj v období ich chorôb, rekonvalescencie alebo oslabenia.

Krmivá a klinické diéty SPECIFIC ® sú vyrábané v Škandinávii z čisto prírodných surovín, ktoré prechádzajú prísnou kontrolou. Vyznačujú sa tým, že neobsahujú geneticky modifikované suroviny, syntetické farbivá a ochucovadlá.