VetExpert CardioVet 90 tbl.

Kód: VE-OBC022772
5 hodnotení
Značka: VetExpert
19,90 €
Skladom do 24 hodín

Podporný prípravok, určený pre psov so srdcovým zlyhávaním.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Podporný prípravok pre psov s poruchami srdca. Výrobok sa odporúča pre psy s kardiomyopatiou spôsobenou dilatačnou kardiomyopatiou a mitrálnou regurgitáciou. Obsahuje látky, ktoré stimulujú tvorbu energie pre bunky srdcového svalu a chránia pred negatívnymi účinkami voľných radikálov. Môže sa podávať ako doplnok ku kardiologickým liekom alebo pri ľahkých poruchách ako doplnok, ktorý prirodzene podporuje činnosť srdca.

 Správne zvolená kompozícia

Prirodzená podpora činnosti srdca

 Bezpečnosť používania - možno kombinovať s liekmi

Vlastnosti produktu:

» L-karnitín je kvartérny amín, ktorý sa tvorí z lyzínu a metionínu. Jeho hlavnou funkciou je metabolizmus mastných kyselín s dlhým reťazcom a produkcia energie. 95% karnitínu v tele sa nachádza v myokarde a jednou z jeho funkcií je poskytovať energiu pre nepretržitú činnosť srdca.

Deficiencia L-karnitínu u psov sa spája s výskytom dilatačnej kardiomyopatie. Nahradenie L-karnitínu môže pomôcť chrániť myokard pred abnormálnou akumuláciou mastných kyselín v bunkách myokardu.

» Taurín je jednou zo základných látok pre zdravý metabolizmus srdca. Zohráva kľúčovú úlohu v metabolizme myokardu reguláciou hladín iónov vápnika a osmotického potenciálu, pričom neutralizuje voľné radikály. Tvorí tiež 40 % voľných aminokyselín v myokarde. Taurín má antiarytmické vlastnosti, reguluje počet úderov srdca v závislosti od hladiny iónov vápnika a zabezpečuje integritu buniek myokardu. Deficiencia taurínu môže prispievať ku vzniku dilatačnej kardiomyopatie u psov.

» Koenzým Q10 (ubichinón) je rozhodujúci pre proces produkcie energie v tele. Je prirodzený antioxidant v mitochondriách, kde sa vďaka intenzívnej produkcii energie potrebnej na nepretržitú činnosť srdca produkuje veľké množstvo voľných radikálov.

» Vitamín E je silný antioxidant a chráni pred nadmernou kontrakciou endotelových buniek srdca. Vitamín E tiež znižuje adhéziu a agregáciu krvných doštičiek v koronárnych artériách, čo uľahčuje prietok krvi cez cievy vyživujúce srdce.

Dávkovanie:

Psy do 15 kg telesnej hmotnosti - jedna tableta dvakrát denne. Psy s hmotnosťou nad 15 kg - dve tablety dvakrát denne. V prípade ak telesná hmotnosť psa presahuje 40 kg, môže veterinárny lekár dávku zvýšiť. Tablety je možné podávať priamo perorálne alebo rozdrviť a zmiešať s krmivom. Ak denná dávka predstavuje viac tabliet, môže byť rozdelená na 2 až 3 časti. Zvieratám zabezpečte neobmedzený prístup k čerstvej pitnej vode.

Zloženie:

11,2.10 stearan horečnatý, koenzým Q10.

Dodatočné parametre

Kategória: Srdce, dýchanie
Zvieratko: Pes
Balenie: 90 tbl.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

vetexpert-logo

Značka Vet Expert zahŕňa doplnky, krmivá, diéty a prípravky pre starostlivosť o psov a mačky vyvíjané v spolupráci s vererinármi a vedcami. Výber surovín a proces výroby, podobne ako v prípade ľudskej stravy, podlieha neustálej a prísnej kontrole. To je zaručené certifikátom GMP najvyššej farmaceutickej kvality a v prípade krmiva pre domáce zvieratá výberom ingrediencií ľudskej kvality, teda tých, ktoré sú schválené na ľudskú spotrebu.