VetExpert ProlactiNO 30 tbl.

Kód: VE-OBC022796
1 hodnotenie
Značka: VetExpert
10,90 €
Skladom do 24 hodín

Prípravok odporúčaný pre sučky s klinickými príznakmi falošnej gravidity. Proti pseudogravidite.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prípravok odporúčaný pre sučky s klinickými príznakmi falošnej gravidity. Proti pseudogravidite. 

Doplnok výživy má vďaka svojmu zloženiu antiedemické, diuretické a antiprolaktínové vlastnosti. Obsahuje: Vitex agnus-castus L (vitex jahňaci má účinok na inhibíciu uvoľnovania prolaktínu ), Púpava (Taraxacum officinale) – diuretický účinok, Petržlen – diuretický účinok, Aesculus hippocastanum L – zdroj aescínu (kontrakcia ciev v mamarnych žľazách – antiedematické).

Obsahuje prírodné zložky
Účinne zmierňuje príznaky falošnej gravidity

Aktívne zložky:

» Extrakt z Vitex Agnus-castus má anti-prolaktínové vlastnosti, pretože jeho aktívne zložky (diterpény) sa viažu na dopamínové receptory a tým inhibujú tvorbu prolaktínu. Prolaktín je hlavný hormón spôsobujúci príznaky pseudo gravidity u súk  a preto zníženie jeho množstva znižuje stimuláciu mliečnych žliaz k produkcii mlieka. Rovnako zamedzuje materskému správaniu suky, typickému pri falošnej gravidite.

» Extrakt z listov púpavy má diuretické účinky. Vďaka vysokému obsahu draslíka a ďalších minerálov stimuluje produkciu moču. Stimulácia odvodnenia u suky s príznakmi falošnej gravidity je nevyhnutná, nakoľko redukuje opuch mliečnych žliaz a inhibuje laktáciu.

» Extrakt z petržlenu má diuretické účinky vďaka látkam, ktoré redukujú aktivitu odčerpania sodíka a draslíka (NA+/K+ ATPase) v obličkových kanálikoch, čo znižuje spätné vychytávanie iónov sodíka na jednej strane a extrakciu iónov draslíka na druhej strane, čo má za následok osmotické prenikanie vody do buniek obličkových kanálikov, k zvýšeniu objemu moču a následne i k diuréze.

» Escín derivovaný z Aesculus (Aesculus hippocastanus) má primárne anti-edematické účinky. Zvyšuje senzitivitu kalciových kanálikov k jónom, čo má za následok zvýšenie tlaku v krvných cievach. Toto zvýšenie senzitivity k iónom a iným zložkám (napr. 5-HT) má za následok zvýšenie kontraktibility ciev a zníženie množstva tekutín prúdiacich z nich do intersticiálneho tkaniva.

Okrem vyššie uvedených účinkov “utesnenia“ malých kapilár, escín reduje aktiváciu endoteliálnych cievnych buniek tkanív, spôsobenou kyslíkovým deficitom, ktorá vyvoláva zápalové reakcie, ktorých jedným zo symptómov je vznik edému. Ide teda o určitú formu protizápalového a anti-edematického účinku (Sirtori, 2001), ktorý je pre suky s príznakmi pseudo gravidity kľúčový, pretože redukuje opuch mliečnych žliaz a inhibuje laktáciu.

Dávkovanie:

1 tableta na 5 kg telesnej hmotnosti. Odporúča sa užívať po dobu maximálne 30 dní.

Zloženie:

11.2.10 stearan horečnatý, 2.21.1 lecitín, 11.2.1 oxid horečnatý.

Doplnkové látky (g/kg): 

2b Vitex (Vitex agnus-castus L) 362,3 g, 2b extrakt petržlenu 90,6 g, 2b púpava (Taraxacum officinale) 45,3 g, pagaštan konský (Aesculus hippocastanum L) - zdroj escínu - 36,2 g.

Technologické doplnkové látky (g/kg): 

1E460 mikrokryštalická celulóza 266 g.

Dodatočné parametre

Kategória: Psychika, emócie, nervová sústava
Zvieratko: Pes
Balenie: 30 tbl.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

vetexpert-logo

Značka Vet Expert zahŕňa doplnky, krmivá, diéty a prípravky pre starostlivosť o psov a mačky vyvíjané v spolupráci s vererinármi a vedcami. Výber surovín a proces výroby, podobne ako v prípade ľudskej stravy, podlieha neustálej a prísnej kontrole. To je zaručené certifikátom GMP najvyššej farmaceutickej kvality a v prípade krmiva pre domáce zvieratá výberom ingrediencií ľudskej kvality, teda tých, ktoré sú schválené na ľudskú spotrebu.