cdVet ZeckEx SpotOn proti Kliešťom

Kód: CDV-33204 CDV-33205 Zvoľte variant
15 hodnotení
Značka: cdVet
ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO
cdvet zeckex spoton 10
25,90 € 69,90 € od 25,90 € 259 € / 100 ml 139,80 € / 100 ml
3 - 7 pracovných dní Skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Prírodný koncentrovaný repelent pre psy aj mačky, vhodný ako prevencia pri napadnutí vonkajšími parazitmi.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Prírodný koncentrovaný repelent, vhodný ako prevencia pri napadnutí vonkajšími parazitmi.

Jednoduché použitie  - určený pre psy aj mačky, je vhodný aj pre šteňatá a mačiatka už od veku 12 týždňov. Nanáša sa po jednej kvapke na ušné čapíky oboch uší, alebo je možné ho tiež aplikovať priamo na pokožku medzi lopatky a na koreň chvosta. (Podrobné vysvetlivky nižšie v popiskoch produktu).

Celoročná ochrana - Pravidelnou preventívnou aplikáciou "cdVet ZeckEx SpotOn" ochránime psa aj mačku pred napadnutím kliešťami, blchami, roztočmi, všenkami a tiež lietajúcim hmyzom ako sú komáre či ovady. Tieto ataky im hrozia prakticky po celý rok, obzvlášť pri kontakte s už napadnutými zvieratami (ježkovia, túlavá zver a pod.).

Éterické oleje - Účinnosť zaisťujú aromatické hodnotné éterické oleje, ktoré naleptávajú hmyzu dýchacie ústrojenstvo a odpudzujú ho. Ďalšie pridané čisto rastlinné zložky sú pre stavovce netoxické a nevznikajú na ne rezistencie. Napriek tomu všetky biocídne výrobky používajte bezpečne, pred použitím vždy čítajte etiketu a produktové informácie.

Zloženie:

Olej z černušky damašskej, jojobový olej, olej z levandule, olej z manuky

Účinná látka: Geraniol 3,0 g / l.

Syntetické pridané látky: ŽIADNE

Biocídny výrobok "cdVet ZeckEx SpotOn" neobsahuje žiadne syntetické látky >> je zmiešaním zhotovený iba z čisto prírodných organických komponentov >> preto je dobre prijímaný a nezaťažuje orgány látkovej výmeny.

Balenie: hnedá sklenená fľaštička s kvapkadlom a plastovým viečkom.

Aplikácia a dávkovanie:

 • Po otvorení fľaštičky si kvapneme na ukazovák ruky jednu kvapku odpudzovača.
 • Olejovú kvapku odpudzovača parazitov krátko rozotrieme medzi ukazovákom a palcom.
 • Ucho psa zdvihneme, boltec pritlačíme k hlave (prípadne odrolujeme) a obnažíme ušnú mušľu.
 • Olejček vmasírujeme na čapík uprostred ušnej mušle.

Poznámka: U citlivých psov, ktorí nechcú držať a nenechajú si v pokoji prípravok aplikovať do uší, môžeme prípravok vmasírovať po jednej kvapke do pokožky na chrbte medzi lopatky a ku koreňu chvosta. Nevýhodou je predĺženie doby nábehu plnej účinnosti na cca 40 dní.

Upozornenie: Odpudzovač parazitov nedávame psovi do očí ani do nosa.

Použitie u psov a mačiek:

Každý deň, po dobu troch týždňov kvapnite 1 kvapku na prst a vmasírujte na oba ušné čapíky alebo po jednej kvapke vmasírujte do pokožky medzi lopatkami a na koreň chvosta (priamo na pokožku). Akonáhle sa dosiahne základná stabilizácia, stačí používať podľa telesnej váhy 1 až 2-krát týždenne. V prípade vysokého výskytu kliešťov je možné produkt používať aj po základnej stabilizácii dlhodobo každý deň. U malých šteniat a mačiatok od 12 týždňov vmasírujte 1 kvapku v oblasti medzi lopatkami.

Upozornenie: U šteniat mladších ako 12 týždňov a pre gravidné a dojčiace fenky použite Sprej proti kliešťom ZeckEx alebo napr. Citronelový odpudzovač hmyzu Insektweg Plus. Pre dojčiace fenky možno použiť aj Levanduľový odpudzovač kliešťov.

Použitie u hlodavcov / koní:

Hlodavce - Po dobu troch týždňov 2-krát týždenne kvapnite 1 kvapku na prst a vmasírujte v oblasti šije / tyla zvieraťa priamo na pokožku. Akonáhle sa dosiahne základná stabilizácia, stačí používať 1-krát týždenne.

Kone - Po dobu troch týždňov po 1 kvapke kvapnite na prst a vmasírujte po oboch stranách priamo na pokožku v oblasti za ušami, do podpazušia, kde býva podbrušník a na vnútornú stranu zadných stehien. Akonáhle sa dosiahne základná stabilizácia, stačí používať 1-krát týždenne. 

Oslabenie účinnosti:

Pri alergických prejavoch, kožných problémoch (sekrét na pokožke, hnisavé miesta a pod.), po užití antibiotík, po očkovaní alebo pri inak oslabenej imunite, môže byť účinnosť odpudzovača parazitov vďaka pachovým zmenám zvieraťa oslabená, pretože zmenený pach láka parazity.

Produkt je v zásade vodeodolný - pôsobí teda aj za dažďa či po kúpaní v prírode, avšak po kúpaní zvieraťa za použitia šampónu je vhodné ho aplikovať znovu. 

Bezpečnostné upozornenia:

 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Len na vonkajšie použitie, pri prípadnom požití vypláchnite ústa vodou a okamžite vyhľadajte lekársku pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku.
 • Zabráňte priamemu kontaktu s očami a sliznicami.
 • Nepoužívajte na podráždenú či zranenú pokožku.
 • Používajte biocídy bezpečne. Pred použitím vždy čítajte označenia a produktové informácie.
 • Udržujte pri teplotách nad 18 ° C.
 • Obsahuje geraniol. Môže spôsobovať alergické reakcie.

Dodatočné parametre

Kategória: Prípravky proti parazitom
Zvieratko: Pes, Mačka
Objem: 10 ml / 50 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Logo-klein

Zámerom firmy cdVet je, aby sa pomocou prírodných produktov pre zvieratá znižovalo používanie antibiotík, kortikoidov, chemických antiparazitík a iných syntetických látok. Prírodné produkty môžu pri liečbe a chove zvierat nahradiť syntetické lieky. Okrem pozitívnych účinkov na zdravie zvierat sa tým zníži aj zaťaženie životného prostredia celkovo. Ochrana zdravia zvierat a ľudí sa začína zdravou prírodnou výživou a prírodnými produktmi pre zdravie a starostlivosť.

Produkty značky cdVet sú zložené výhradne z najkvalitnejších surovín od dodávateľov, ktorí rozumejú prirodzenému zdraviu. Kritériom výberu surovín je len kvalita, čo má svoju cenu. Umenie tvoriť funkčné receptúry na základe poznatkov príčin chorôb a možností uzdravenia je tajomstvom terapeutického úspechu produktov cdVet. Trvalý rast predajov potvrdzuje spokojnosť užívateľov s pomerom Cena / Prínos.