Specific CED-DM Endocrine Support 2 kg

Kód: SPC-C01705-02035
4 hodnotenia
Značka: Specific
18,90 € 9,45 € / 1 kg
Odosielame do 24 hodín

Diéta určená na reguláciu prísunu glukózy (zvlášť u cukrovky) a reguláciu metabolizmu tukov v prípade hyperlipidémie. Ako nutričná podpora komplikácie ako: hypertenzia, zlá kondícia srsti, vracajúca sa infekcia, nadváha, ktorá býva často u endokrinných chorôb ako je Cushingov syndróm alebo hypotyreóza (nedostatočná funkcia štítnej žľazy). Je možné ju využiť pri zápche alebo kolitíde.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Diéta určená na reguláciu prísunu glukózy (zvlášť u cukrovky) a reguláciu metabolizmu tukov v prípade hyperlipidémie. Ako nutričná podpora komplikácie ako: hypertenzia, zlá kondícia srsti, vracajúca sa infekcia, nadváha, ktorá býva často u endokrinných chorôb ako je Cushingov syndróm alebo hypotyreóza (nedostatočná funkcia štítnej žľazy). Je možné ju využiť pri zápche alebo kolitíde. Balené v ochrannej atmosfére!

Indikácie:

 • Diabetes mellitus
 • Hyperlipidémia
 • Nutričná podpora komplikácií (zlá kontrola glukózy, hyperlipidémia, hypertenzia, zlá kondícia srsti, recidivujúce infekcie a nadváha) spojených s endokrinnými poruchami ako je diabetes mellitus, hypotyreóza alebo hyperadrenokorticizmus (Cushingov syndróm)
 • Zápcha, kolitída ovplyvniteľná vlákninou

Vlastnosti a charakteristika krmiva:

 • Cereálie so zníženým glykemickým indexom (celá pšenica a ovos) a vysoká hladina vlákniny, ktorá zabezpečí pozvoľné uvoľnenie glukózy z diéty a teda zníženie postprandiálnej hyperglykémie u diabetických pacientov.
 • Unikátne vysoký obsah omega-3-mastných kyselín EPA a DHA z rybieho oleja a omega-6 mastných kyselín GLA z borákového oleja. Je dokázané, že vysoký príjem omega-3 mastných kyselín znižuje hladinu lipidov v krvi pri hyperlipémii a napomáha znižovať hypertenziu a zvýšenú citlivosť na inzulín. Tieto mastné kyseliny ovplyvňujú tiež imunitnú odpoveď a produkciu eikosanoidov. Produkciou menej zápalových eikosanoidov možno tlmiť hyperreaktívne zápalové reakcie.
 • Obsah ß-1,3 / 1,6-glukánov z kvasníc a zvýšená hladina zinku, selénu a omega-3 mastných kyselín podporujú imunitný systém. Beta-glukány sa môžu viazať na makrofágy a ovplyvňovať tak imunitný systém. Výsledkom tohto pôsobenia je posilnená antimikrobiálna aktivita, celulárna odpoveď a protizápalové pôsobenie.
 • Kompletná, vyvážená diéta veľmi miernou energetickou hustotou pre podporu optimálneho manažmentu hmotnosti psa. Kontrolovaná hladina minerálov ako je fosfor a sodík znižuje preťažovanie obličiek a pôsobí preventívne v prípade možného rozvoja hypofunkcie obličiek starších psov.
 • EPA a DHA z rybieho oleja podporujú zdravú kožu a srsť a zdravé kĺby.

Kontraindikácie:

 • Mladé, rýchlo rastúce šteňatá
 • Gravidné a dojčiace suky

Zloženie:

Pšenica, kukuričný proteín, ovos, prášková celulóza, zemiakový proteín, rybí olej, hydrolyzovaný bravčový proteín, repná dužina, minerály, vajcia, vitamíny a stopové prvky, rybie mäso, živočíšny tuk, slnečnicový olej, struky psylia, borákový olej, kvasnice (zdroj ß-1,3 / 1,6 glukánov), taurín, L-karnitin.Antioxidanty: aditíva schválená EC: BHT, BHA, propyl galát a askorbyl palmitát. Neobsahuje žiadne umelé farbivá a ochucovadlá.

Denná kŕmna dávka v gramoch:

Individuálna denná kŕmna dávka je závislá na mnohých faktoroch ako sú napr.: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobia, aktivita a pod. Odporúča sa preto priebežne monitorovať kondíciu a telesnú hmotnosť psa a kŕmnu dávku upraviť podľa jeho individuálnych nárokov a potrieb.

Dodatočné parametre

Kategória: Specific Diet Dog
Zvieratko: Pes
Veľkosť psa: Mini, Medium, Maxi
Hmotnosť: 2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

logo-specific-2

SPECIFIC ®  je komplexný rad superprémiových krmív a veterinárnych klinických diét, ktoré pomáhajú poskytnúť a vybalansovať presné nutričné potreby nielen po celú dobu života psov a mačiek, ale aj v období ich chorôb, rekonvalescencie alebo oslabenia.

Krmivá a klinické diéty SPECIFIC ® sú vyrábané v Škandinávii z čisto prírodných surovín, ktoré prechádzajú prísnou kontrolou. Vyznačujú sa tým, že neobsahujú geneticky modifikované suroviny, syntetické farbivá a ochucovadlá.