Dokonalá Láska Ľubovníkový oleomacerát s hyperforínom, 100 ml

Kód: DL-HP-51
1 hodnotenie
24,20 €
Skladom

Relaxant, sedatívum. Ľubovníkový olej je látka, s ktorou pracujeme predovšetkým pri metóde zoofarmakognozie, kedy si zvieratá samé vyberajú najvhodnejšiu účinnú látku. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Ľubovníkový olej je zvieratami vyberaný pri týchto stavoch: epilepsia, záchvaty, hyperaktivita, depresie, posttraumatické stavy, problém po kastrácii, bolesť - chronická, po amputácii, neurologického pôvodu. 

Hlavný prínos: 

relaxant, sedatívum

Kvalitný ľubovníkový olej s dostatočne vysokým obsahom účinnej látky (hypericín, hyperforin) spoznáte senzomotorickou skúškou - podľa trpko zemitej vône a chuti, farba je sýta, červená až rubínová.

Spôsob použitia:

1x až 3x denne ponúkajte účinnú látku ku vtieraniu do kože a srsti, prípadne z dlaní alebo misky na inhaláciu a olizovanie. Maximálna denná podaná dávka: 1 ml na 1 kg hmotnosti zvieraťa. 

Nevystavujte slnečnému svitu a zdrojom tepla.

Upozornenie: Nepodávajte v prípade zníženej funkcie pankreasu a pri akútnom alebo chronickom zápale pankreasu.  

Látku pri vykonávaní testu zoofarmakognozie vždy ponúkame z dostatočnej vzdialenosti. Rozhodne ju nedávame zvieraťu priamo k nozdrám. Vzdialenosť 10 až 20 centimetrov je dostačujúca. Keď má zviera o látku záujem, samo sa priblíži.

Nikdy zviera k jedeniu, olizovaniu či inhalácii nenútime, princípom zoofarmakognozie je práve slobodný výber zvieraťa. Pozitívne reakcie sú ľahko rozpoznateľné. Niekedy sa ich vyskytuje viac naraz, záleží na miere dôležitosti látky pre zvierací organizmus.

Toto sú pozitívne reakcie:

 • približovanie sa k látke (typické je naťahovanie krku)
 • striedavé naťahovanie nozdrami
 • rôzne úrovne nakláňania hlavy pre zmeny koncentrácie
 • krčenie nosom, úškľaby
 • kýchanie
 • žmurkanie
 • preťahovanie
 • olizovanie fľaštičky
 • nastavovanie rôznych častí tela k votreniu látky do kože
 • mručanie, vrnenie
 • responzia s chovateľom (prípadne s účastníkom testovania technikom)
 • dlhšia doba strávená "premýšľaním" o látke

Negatívna reakcia je v podstate jediná - zviera sa snaží dostať z dosahu látky. 

V priebehu terapie:

• 1x až 3x denne ponúkajte účinnú látku z dlaní alebo misky na inhaláciu a olizovanie. Ak zviera bude chcieť, môžete látku tiež vtierať do kožu a srsti. 

Hyperforín a jeho liečivé účinky

Liečivé prípravky na báze hyperforínu sa uplatňujú hlavne v psychiatrii. Hyperforín pôsobí ako antidepresívum tým, že zabraňuje spätnému vychytávaniu prenášačov nervových signálov (neurotransmiterov), noradrenalínu, serotanínu, dopamínu a L-glutamátu. Nedostatok tzv. „hormónov šťastia“ (napr. serotonínu, noradrenalínua dopamínu) môže vyvolávať depresie, úzkosť a celkové psychické vyčerpanie. Tým, že hyperforín zabraňuje ich spätnému vychytávaniu, zvyšuje hladinu neurotransmiterov v mozgu, čo vedie k zlepšeniu nálady a obnoveniu emocionálnej rovnováhy. Hyperforín tiež zabraňuje spätnému vychytávaniu neurotransmitera GABA (kyseliny gama-aminomaslovej), ktorá stimuluje relaxáciu nervov a odstraňuje pocity úzkosti. Dôležitá je tiež skutočnosť, že v porovnaní s bežne predpisovanými antidepresívami, hyperforín väčšinou nemá negatívne vedľajšie účinky. Napríklad neovplyvňuje krvný tlak a srdcovú frekvenciu. Hyperforín tiež chráni človeka pred poruchami pamäti spôsobených stresom.

Ľubovník bodkovaný

Latinský názov: Hypericum perforatum

Anglicky: St John je Wort

Spracovaná časť rastliny: kvet

Spôsob extrakcie: extrakcia

Dodatočné parametre

Kategória: Psychika, emócie, nervová sústava
Zvieratko: Pes
Objem: 100 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Dokonala-Laska

Zvieratá samé v prírode vyhľadávajú pre ne užitočné byliny. Napríklad psovité a mačkovité šelmy majú výskyt bylín vo svojom teréne zmapovaný a podľa potrieb sa na tieto miesta vracajú a vytierajú si tu kožuch a pod. Možno aj u vášho psíka ste si všimli podobné tendencie.

Dokonalá láska pomáha domácim zvieratám k návratu k prírodným zdrojom zdravia a psychickej pohody. Zvieracia aromaterapia prešla v 20. storočí rýchlym vývojom, ktorý tesne nasledoval pokroky v aromaterapii pre človeka. Dnes je zvieracia aromaterapia bežnou výbavou chovateľov a psíčkarov predovšetkým v USA a v Kanade, ale aj v Európe sa dostáva právom na výslnie záujmu milovníkov zvierat.

Dokonalá láska je značka prírodných aromaterapeutických prípravkov vyvinutých v spolupráci s veterinármi, aromatológmi a odborníkmi na psychológiu zvierat. Dokonalá láska zhŕňa skúsenosti z vývoja aromaterapie a potrieb chovateľov a psíčkarov. Ešte nikdy nebola aromaterapia tak pohodlná a príjemná pre vás i pre vášho psíka!