Specific CID-LF Digestive Support Low Fat 7 kg

Kód: SPC-C03320-03498
2 hodnotenia
Značka: Specific
ZADARMOZADARMO
specific cid lf digestive support low fat 7 kg
57,90 € 8,27 € / 1 kg
Skladom do 24 hodín

Kombinácia nízkeho obsahu tuku s vysokým obsahom Omega-3 z rybích olejov a hypoalergénnych zložiek robí túto diétu vhodnou pri širokej škále porúch trávenia vrátane pankreatitídy, EPI, cholestázy a hyperlipidémie.

Detailné informácie

Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Prírodné produkty bez škodlivej chémie
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Bezplatné veterinárne poradenstvo
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €
Doprava zadarmo na objednávky nad 50 €

Podrobný popis

Kombinácia nízkeho obsahu tuku s vysokým obsahom Omega-3 z rybích olejov a hypoalergénnych zložiek robí túto diétu vhodnou pri širokej škále porúch trávenia vrátane pankreatitídy, EPI, cholestázy a hyperlipidémie.

Indikácie:

 • Akútne a chronické ochorenie tráviaceho traktu spojené s hnačkami, vracaním a/alebo plynatosťou, veľmi vhodné
  pre pacientov vyžadujúcich nízky príjem tukov
 • Pankreatitída
 • Exokrinná pankreatická insuficiencia (EPI)
 • Malabsorpcia, maldigescia
 • Kolitída, IBD
 • Lymfangiektázia
 • Hyperlipidémia
 • Cholestáza
 • Nežiaduce reakcie na potraviny

Vlastnosti a charakteristika krmiva:

 • Nízka hladina tukov, ktorá nezaťažuje pankreas a dáva mu priestor na zotavenie, pretože táto diéta zaisťuje nízky príjem tukov.
 • Vysoko stráviteľné zložky kompenzujú zníženú črevnú enzymatickú aktivitu a zaisťujú optimálny príjem živín. Vďaka tomu je diéta optimálna pre pacientov s gastrointestinálnymi ochoreniami, ako sú akútna a chronická hnačka, vracanie a/alebo plynatosť. Použitie hydrolyzovanej bielkoviny z lososa a tapioky, prísad s nízkou alergenicitou, robí diétu vhodnú pri gastrointestinálnych poruchách s možným zapojením nežiaducich reakcií na potraviny a na kŕmenie počas obdobia zníženej tráviacej funkcie.
 • Vysoká hladina omega-3 mastných kyselín poskytuje prekurzory na produkciu protizápalových mediátorov a podporuje reakciu imunitného systému. Obsahuje ß-1,3/1,6-glukány z kvasiniek, ktoré sa viažu na receptory bielych krviniek, a tým aktivujú imunitný systém a zvyšujú imunitnú odpoveď.
 • Fermentovateľná vláknina (repné odrezky a FOS: frukto-oligosacharidy) podporujú rast prospešných črevných baktérií na podporu zdravia gastrointestinálneho traktu. Diéta tiež obsahuje mannan-oligosacharidy (MOS). MOS vedia inaktivovať patogénne baktérie tým, že bránia ich naviazaniu na črevnú stenu. MOS zároveň zvyšujú lokálnu imunitu črevného traktu.
 • Diéta obsahuje novinku AuraGuard® (prírodnú rastlinnú antimikrobiálnu zmes) a nukleotidy na podporu zdravého črevného mikrobiómu a zvýšenie imunitnej odpovede a bariérovej funkcie čreva.

Doplňujúce informácie:

 • Vysoký obsah minerálnych látok a vitamínov rozpustných v tukoch kompenzuje zhoršenú črevnú absorpciu pacientov s gastrointestinálnymi problémami. Zvýšená hladina elektrolytov kompenzuje ich zvýšené straty pri hnačkách a vracaní.
 • Pri pacientoch s gastrointestinálnymi problémami sa odporúča rozdeliť dennú kŕmnu dávku SPECIFIC™ CID-LF Digestive Support Low Fat do 3-5 porcií za deň.
 • Exokrinná pankreatická insuficiencia (EPI) je charakterizovaná veľmi nízkou sekréciou pankreatických tráviacich enzýmov.
 • Zle strávené jedlo zostáva v gastrointestinálnom trakte, a to môže viesť k hnačke, plynatosti a premnoženiu baktérií.
 • SPECIFIC™ CID-LF Digestive Support Low Fat je ľahko stráviteľný, a preto je ideálny pre pacientov s exokrinnou pankreatickou insuficienciou. Napriek tejto skutočnosti je pri niektorých pacientoch nutné ďalšie podávanie pankreatických enzýmov.

Zloženie:

Tapioka, ryžová bielkovina, hydrolyzovaná bielkovina z lososa, minerálne látky, rybí tuk, zemiaková bielkovina, hydrolyzát živočíšnych bielkovín, rastlinný olej, repné odrezky, vitamíny a stopové prvky (vrátane chelátových stopových prvkov), celulózový prášok, kvasnice (vrátane zdrojov nukleotidov, ß-1,3/1,6- glukánov a mannán-oligosacharidov), šupky psyllia, frukto-oligosacharidy, AuraGuard® (prírodná rastlinná antimikrobiálna zmes), extrakt z rozmarínu. S prírodnými antioxidantmi (tokoferoly a vitamín C).

Neobsahuje žiadne syntetické farbivá ani ochucovadlá.

Denná kŕmna dávka v gramoch:

Individuálna denná kŕmna dávka je závislá na mnohých faktoroch ako sú napr.: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobia, aktivita a pod. Odporúča sa preto priebežne monitorovať kondíciu a telesnú hmotnosť psa a kŕmnu dávku upraviť podľa jeho individuálnych nárokov a potrieb.

Dodatočné parametre

Kategória: Specific Diet Dog
Zvieratko: Pes
Veľkosť psa: Mini, Medium, Maxi
Hmotnosť: 7 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

logo-specific-2

SPECIFIC ®  je komplexný rad superprémiových krmív a veterinárnych klinických diét, ktoré pomáhajú poskytnúť a vybalansovať presné nutričné potreby nielen po celú dobu života psov a mačiek, ale aj v období ich chorôb, rekonvalescencie alebo oslabenia.

Krmivá a klinické diéty SPECIFIC ® sú vyrábané v Škandinávii z čisto prírodných surovín, ktoré prechádzajú prísnou kontrolou. Vyznačujú sa tým, že neobsahujú geneticky modifikované suroviny, syntetické farbivá a ochucovadlá.